Spawanie metodą TIG od 230 A do 600 A – nowa seria Tetrix XQ od firmy EWM

Inteligentne, solidne, zaawansowane technologicznie rozwiązania z możliwością podłączenia do sieci cyfrowej – EWM kontynuuje sukces serii XQ, dostarczając spawarki TIG o zakresie mocy od 230 A do 600 A. Zarówno modułowe, jak i niemodułowe, konfigurowalne urządzenia z serii Tetrix XQ można dostosować do każdego zadania, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej cyfrowe, uniwersalne, a nawet bardziej spersonalizowane. Jednocześnie spawarki przekonują wysoką sprawnością i przyjazną dla użytkownika budową z wieloma przemyślanymi detalami. Rezultat: nowe doświadczenia ze spawaniem metodą TIG, zapewniające w każdym przypadku optymalne efekty spawania.

Co sprawia, że nowe urządzenia Tetrix XQ firmy EWM są tak wyjątkowe? Są niezwykle energooszczędne, oferują wysokie bezpieczeństwo procesu, jak również maksymalną wygodę obsługi i można je idealnie dopasować do konkretnego zadania spawalniczego. Użytkownik może wybierać między różnymi klasami mocy od 230 A do 600 A dla procesów spawania DC lub AC/DC i otrzymuje spawarkę o ponadprzeciętnym cyklu pracy. Liczne inteligentne funkcje TIG i spawania elektrodą otuloną ułatwiają codzienną pracę spawacza w szerokim zakresie zastosowań. Uchwyt spawalniczy w wersji chłodzonej wodą lub gazem oraz liczne akcesoria pozwalają na doskonałą konfigurację urządzeń Tetrix XQ.

Dzięki inteligentnemu sterownikowi Expert 3.0 wszystkie parametry są wyświetlane w postaci wykresu przepływu na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu o wysokiej rozdzielczości.

Łatwa obsługa i łączność cyfrowa

Użytkownicy mają do dyspozycji inteligentny system sterowania, który jest łatwy i intuicyjny w obsłudze nawet w rękawicach spawalniczych (brak ekranu dotykowego). Oprócz sprawdzonego sterowania Comfort 3.0 nowy Expert 3.0 jest dostępny z 7-calowym kolorowym wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Dostarcza on wizualnego wsparcia podczas ustawiania parametrów. Za pomocą pięciu przycisków z ulubionymi programami można wywołać wstępnie zaprogramowane zadania spawalnicze. Za pomocą Xbutton firma EWM tworzy indywidualne upoważnienie dostępu do systemu zarządzania spawaniem ewm Xnet. Innowacyjny system sprawia, że Przemysł 4.0 staje się rzeczywistością – dla firm spawalniczych każdej wielkości i o każdym ukierunkowaniu. Zalety są oczywiste: Silniejsze powiązanie produktu i człowieka podnosi efektywność i jakość, obniża koszty i oszczędza zasoby. System zarządzania jakością spawania oferuje wymierną wartość dodaną w całym łańcuchu wartości dzięki inteligentnemu monitorowaniu i przejrzystym procesom planowania, produkcji, zarządzania jakością, nadzorowania spawania oraz kalkulacji przed i po spawaniu.

Uchwyt spawalniczy TIG 450 GRIP RETOX XQ jest optymalny pod względem wagi, ma ergonomiczny kształt i oferuje wiele przemyślanych funkcji. Dzięki temu zapewnia pracę bez zmęczenia.

Funkcjonalna obudowa i możliwość indywidualnej konfiguracji

Urządzenia niemodułowe z serii Tetrix XQ wyróżniają się solidnymi, praktycznymi obudowami o dużych kołach oraz możliwością transportu za pomocą dźwignicy. Duży rozstaw kół zapewnia pewne ustawienie, nawet w miejscach pochylonych do 15°. System obudowy umożliwia zmienny sposób zamocowania uchwytów palnika, pojemników na materiały spawalnicze lub innych przydatnych elementów. Dodatkowe elementy zapewniają usprawnienie procesu pracy. Dużym plusem serii Tetrix XQ jest możliwość zmiennego i indywidualnego dopasowania do danego zadania spawalniczego. Czy to dodatkowy filtr przeciwpyłowy, uchwyt spawalniczy TIG 450 GRIP RETOX XQ, solidny odbojnik czy liczne uchwyty na wiązki przewodów, uchwyty spawalnicze i pręty spawalnicze – spawarkę można indywidualnie konfigurować i dzięki temu spełnia ona różne, nawet bardzo specyficzne wymagania.

W kwestii wyboru odpowiedniej spawarki zespół EWM chętnie służy pomocą i radą, ponieważ serwis zorientowany na klienta i kompleksowe doradztwo są ważnymi filarami filozofii przedsiębiorstwa EWM.

Osoby zainteresowane znajdą dodatkowe informacje na stronie internetowej EWM.