Stabilny wzrost Henkel Polska w 2011 roku

    Polski oddział firmy Henkel, światowego lidera marek i technologii, odnotował w 2011 roku przychody ze sprzedaży w wysokości ponad 1,7 mld zł. To wynik lepszy o 4 procent w porównaniu z rokiem finansowym 2010. W minionym roku Henkel umocnił wiodącą pozycję w kluczowych grupach swoich produktów.

    2011 był kolejnym rokiem szybkiego rozwoju Działu Klejów i Technologii dla Przemysłu. Dział odnotował dwucyfrowy wzrost sprzedaży, co było wynikiem między innymi stale rozszerzanej i usprawnianej sieci sprzedaży i doradców technicznych. Wśród sukcesów minionego roku warto wymienić doskonałe wyniki sprzedaży innowacyjnych produktów marek Loctite oraz Teroson, a także ponad 20-proc. wzrost sprzedaży technologii przygotowania powierzchni. Produkty technologiczne Henkla były też wielokrotnie nagradzane. Opatentowany dwuskładnikowy klej szybkowiążący Loctite 3090 nagrodzony został w konkursach na Produkt Roku, organizowanych przez Magazyn Przemysłowy oraz Dziennik Gazetę Prawną. Z kolei nowość w dziedzinie przygotowania powierzchni, technologia TecTalis – służąca do ochrony antykorozyjnej przed lakierowaniem proszkowym (KTL), wyróżniony został Złotym Medalem na Targach „INNOWACJE – TECHNOLOGIE – MASZYNY 2011”  w Poznaniu.

    Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w 2011 r. Henkel inwestował w Polsce w poprawę konkurencyjności oraz parametrów środowiskowych swoich zakładów produkcyjnych. Jest to zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju firmy, w której problematyka wyczerpywania się nieodnawialnych źródeł energii i związanych z tym zmian klimatycznych została uznana za jedno z kluczowych wyzwań przyszłości, które firma będzie adresować w swojej biznesowej praktyce.

    Jedną z najważniejszych inwestycji środowiskowych w 2011 roku była modernizacja suszarni piasku w zakładzie produkcji chemii budowlanej w Wrzącej o wartości 2 milionów złotych, dzięki której zdecydowanej poprawie uległa efektywność energetyczna tego procesu. Z kolei zakład produkcji detergentów w Raciborzu, jako jeden z pierwszych w Polsce, a równocześnie jako pierwszy zakład firmy Henkel na świecie, wdrożył rozwiązania i uzyskał pod koniec ubiegłego roku certyfikat zgodności z nową międzynarodową normą ISO 50001. Norma ta jest jedną z najnowszych i najlepszych światowych praktyk, służących racjonalnemu i oszczędnemu zarządzaniu energią we wszystkich procesach produkcji i funkcjonowania przedsiębiorstw i organizacji.

    W 2011 roku Henkel potwierdził także pozycję wiodącego pracodawcy na polskim rynku, wchodząc do ekskluzywnego grona zaledwie siedmiu firm nagrodzonych tytułem Najlepszego Pracodawcy 2011 w badaniu przeprowadzanym przez firmę AON Hewitt. Henkel po raz kolejny zdobył także tytuł Top Employer.