Stacje energetyczne od ABB

    ABB zbuduje trzy nowe stacje energetyczne dla krajowej sieci energetycznej Kuwejtu.

    Firma zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje, przetestuje i weźmie udział w rozruchu przy oddaniu do eksploatacji stacji energetycznych, które pozwolą na podniesienie napięcia przesyłu z 300 do 400 kV. Wyższe napięcie wzmocni niezawodność sieci i podniesie jej wydajność, zaspokajając rosnący popyt na energię elektryczną.

    Kluczowe komponenty dostawy obejmują rozdzielnicę izolowaną gazem, 12 dużych transformatorów mocy (400 kV, 765 MVA), systemy pomocnicze niskiego napięcia, sieć ochrony i urządzenia sterowania. Projekt ma zostać zakończony w 2011 roku.

    Podniesienie napięcia przesyłu umożliwi połączenie kuwejckiej sieci z sąsiadującymi krajami należącymi do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), już pracującej na napięciu 400 kV. Pierwsza stacja energetyczna o takim napięciu w Kuwejcie została również zbudowana przez ABB, jako część projektu GCC, zakładającego połączenie energetyczne krajów Zatoki Perskiej.

    Stacje energetyczne stymulują efektywną transmisję i dystrybucję energii elektrycznej. W ich skład wchodzą urządzenia ochrony i sterowania energią elektryczną. ABB dostarczyła około 10 000 stacji energetycznych na całym świecie. Ich napięcia sięgają 800 kV.