STILL NXV – nowość do obsługi wąskich korytarzy

Fot. STILL

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na magazyny o wysokiej gęstości składowania firma STILL wprowadza na rynek wózek łączący cechy reach trucka i wózka VNA. Seria NXV pozwala efektywnie podnosić ładunki do 13,8 m przy wsparciu rozwiązań typowych dotychczas dla pojazdów systemowych.

Przeznaczone do pracy w wąskich korytarzach wózki nowej serii STILL NXV łączą cechy skoncentrowanego na ergonomii i wydajności wózka wysokiego składowania STLL FM-X z modułową konstrukcją i szeregiem usprawnień kojarzonych dotąd z wózkami systemowymi VNA takimi jak STILL MX-X. Efektywną obsługę ładunków o masie do 1 500 kg na wysokości sięgającej 13,8 m umożliwiają: system aktywnej stabilizacji ładunku ALS oraz system kamer i laserowych wskaźników. Wydajność przemieszczeń poziomych maksymalizuje system nawigacji i wsparcia jazdy STILL iGo pilot oraz układ napędowy pozwalający osiągać prędkość do 10,5 km/h. Dalsze usprawnienie pobierania palet możliwe jest dzięki obrotowej karetce i widłom teleskopowym.

Rozwój oferty produktowej STILL często realizowany jest za sprawą wdrażania w nowym kontekście rozwiązań, które wcześniej sprawdziły się w wózkach innego typu. NXV łączy najciekawsze cechy pojazdów użytkowanych z sukcesami w obsłudze magazynów o dużej gęstości składowania i proponuje kilka innowacyjnych usprawnień – mówi Krzysztof Pigla, specjalista ds. produktu STILL Polska. – To odpowiedź inżynierów STILL na rosnące zapotrzebowanie na wydajne i dostępne wózki pozwalające maksymalizować efektywność procesów intralogistycznych na konkurencyjnym rynku, jak na przykład branża e-commerce – dodaje.

Fot. STILL

Rozwiązanie zostało pilotażowo wdrożone w firmie Bad Heilbrunner GmbH & Co. KG. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. zaopatrzeniem sklepów internetowych w lekarstwa ziołowe i zdrową żywność.

W Bad Heilbrunner obsługujemy w skali roku nawet 18 tys. palet – relacjonuje Dominik Szekeli, logistics manager firmy. – Chcąc być w stanie obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty, stale rozwijamy rozwiązanie informatyczne oraz flotę intralogistyczną. To dlatego chętnie przetestowaliśmy NXV – dodaje. Nowe rozwiązanie sprawdziło się w tych warunkach na tyle dobrze, że firma Bad Heilbrunner zdecydowała się na włączenie wózka VNA serii STILL NXV do swojej floty na stałe.


STILL