System Remontowy PREKON na Politechnice Rzeszowskiej

    Komtech postawił na zdolnych oraz ambitnych ludzi i dąży do partnerskiej współpracy ze środowiskiem akademickim. Obecną współpracę firma poszerza o zastosowanie systemów informatycznych w procesach edukacyjnych prowadzonych przez ośrodki akademickie. Uczestniczy w rozwoju potencjału tkwiącego w Studentach, rozwija Ich pasje i zainteresowania, a wszystko po to, aby młodzi ludzie mogli tworzyć, organizować oraz zarządzać działami utrzymania ruchu i produkcji w nowoczesnych zakładach przemysłowych.

    Jedną z uczelni, z którą firma Komtech podjęła współpracę jest Politechnika Rzeszowska, Wydział Budowy Maszyn Lotnictwa, Katedra Technologii Maszyn i Organizacji Produkcji. Obejmuje ona wiele kierunków współdziałania: wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć oraz współpracę w zakresie nauczania Studentów z wykorzystaniem systemu PREKON, wspomagającego zarządzanie eksploatacją i utrzymaniem ruchu.

    Pod bacznym okiem i przy współpracy wyśmienitej Kadry Dydaktycznej, przewidywany jest szereg działań z zakresu edukacji, dydaktyki oraz projektów badawczych i wdrożeniowych, które będą miały znaczący wpływ na prace rozwojowe systemu remontowego PREKON.

    Dzięki takim działaniom, Pracodawcy zatrudniający Absolwentów Politechniki Rzeszowskiej będą mieli w pełni wykształconą kadrę kierowniczą, zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej jak i praktycznej.