Szansa dla polskich start-upów w Dolinie Krzemowej

  Dwanaście firm technologicznych, po trzy z Polski, Węgier, Czech i Słowacji, ma szanse na udział w V4 TechMatch Silicon Valley.

  To pierwsza wspólna prezentacja start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w Dolinie Krzemowej, która odbędzie się w dniach 21 – 24 kwietnia w San Francisco.

  Mogą w niej uczestniczyć innowacyjne firmy, które oferują nowoczesne produkty. Start-upy będą miały okazję przedstawić inwestorom i przedsiębiorcom swój pomysł na biznes, zainteresować nim media, skorzystać z bezpłatnej promocji w Dolinie Krzemowej.

  W efekcie, zwiększą szansę na uzyskanie finansowania dla firmy lub projektu. Uczestnictwo w imprezie to zarazem możliwość spotkania się z przedstawicielami najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych na świecie.

  Firmy zainteresowane wyjazdem do Doliny Krzemowej powinny przesłać prezentacje swojego biznesu na adres info@lba.pl w dniach od 6 do 20 lutego.

  W konkursie oceniane będą pomysły technologiczne, które są innowacyjne w skali światowej, wnoszą wartość dodaną i mają globalne oddziaływanie. Nie ma preferencji branżowych. Prezentacja, wraz z danymi kontaktowymi, powinna być przygotowana w języku angielskim.

  Selekcja firm odbędzie się odrębnie w czterech krajach: Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Jury 28 lutego przedstawi polskich finalistów, którzy pojadą do Kalifornii.

  V4 TechMatch Silicon Valley to wspólny projekt czterech organizacji: Konfederacji Lewiatan (poprzez Lewiatan Business Angels) z Polski, Startup Yard z Czech, Innovacio z Węgier i SOVVA, która jest liderem konsorcjum, ze Słowacji. Projekt wspierany jest przez Fundację grupy Wyszehradzkiej V4.

  Źródło: WNP

  Fot. Wikimedia Commons/Ontario Images