Sześć nowych zezwoleń w tarnobrzeskiej SSE

  Sześć nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydała Agencja Rozwoju Przemysłu. Firmy zainwestują 332 mln zł i utworzą 120 nowych miejsc pracy.

  Jak poinformował PAP we wtorek dyrektor Marek Indyk, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza TSSE, wśród wydanych zezwoleń trzy inwestycje będą zrealizowane w podstrefie Radom.

  Jedną z firm, która zainwestuje w tej podstrefie jest Global Cosmed – producent kosmetyków. Zgodnie z otrzymanym zezwoleniem firma planuje uruchomić produkcję kosmetyków dla dorosłych, niemowląt i dzieci oraz wyrobów chemii gospodarczej. Koszt inwestycji to 20 mln zł.

  Z kolei producent maszyn i części do nich Precision Machine Parts Poland planuje uruchomić produkcję maszyn stosowanych w przetwórstwie m.in. żywności i tytoniu. Natomiast firma ZFP Inwestycje zamierza na terenie strefy wybudować fabrykę i wdrożyć nowoczesną technologię produkcji leków i wyrobów farmaceutycznych.

  Pozostałe trzy inwestycje zostaną zrealizowane w podstrefach: Przemyśl, Jasło i Kraśnik. W tej pierwszej podstrefie bazę magazynową planuje wybudować spółka Wipsz. Na terenie bazy firma będzie prowadzić skup, czyszczenie i suszenie zbóż.

  Producent wyrobów stolarskich dla budownictwa firma Pol-Panel, zgodnie z otrzymanym zezwoleniem, uruchomi w jasielskiej podstrefie produkcję peletu drzewnego. Natomiast w podstrefie Kraśnik firma Wiesław Pyśniak uruchomić ma zamrażalnię owoców.

  Od początku tego roku na terenie TSSE wydano już osiem, w tym sześć nowych, zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, firmy zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 355 mln zł i zatrudnienie 136 pracowników.

  Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park powstała w 1997 r.; wydała dotychczas ponad 250 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 7,7 mld zł. Dzięki strefie powstało ok. 27 tys. nowych miejsc pracy.

  Autor: PAP