Szybka wymiana opon w wózkach

    Wymiana zużytych opon w wózku widłowym to spory problem, wymagający najczęściej unieruchomienia wózka na kilka godzin a nawet dni czy przetransportowania wózka do punktu serwisowego. Są jednak sposoby aby naprawy dokonać na miejscu.

    Wystarczy wezwać serwis dysponujący, specjalnie przeznaczoną do takich zadań, mobilną prasą. Jedną z pierwszych firm na polskim rynku oferującą takie właśnie rozwiązanie jest Still.

    – Prasa pozwala na wymianę opon w rozmiarach od 8 do 15 cali we wszystkich wózkach, jakie można spotkać na rynku. Znajduje zastosowanie, zarówno w przypadku kół pojedynczych, jak również bliźniaczych – mówi Katarzyna Żelazna z firmy STILL Polska – Poza tym dzięki zasilaniu elektrycznemu prasa nie generuje spalin, a w związku z tym może bez problemu pracować nie tylko na, zewnątrz, ale także w halach magazynowych.

    Na możliwości serwisowania wózka w miejscu pracy zyskują przede wszystkim ich właściciele i użytkownicy. Wymianę opon zużytych w trakcie codziennej eksploatacji, można, co prawda zaplanować znacznie wcześniej. Ale w przypadku niespodziewanej awarii na skutek pęknięcia czy rozerwania opony – dostarczenie wózka do punktu naprawczego, to nie tylko kłopot z organizacją transportu, ale także kosztotwórczy przestój w pracy przedsiębiorstwa.

    Poważnie odczuwają to zwłaszcza mniejsze firmy, niedysponujące pojazdami zapasowymi, które mogłyby zastąpić uszkodzony. W takim wypadku najlepszym sposobem jest wezwanie samochodu serwisowego z mobilną prasą. Krótszy czas naprawy to nie jedyny atut takiej usługi – serwis dostarczy nam także opony na wymianę, a zniszczone zabierze do utylizacji.