T-matic Systems w PRIME Alliance

    T-matic Systems z grupy Arcus został przyjęty do PRIME Alliance, międzynarodowego zrzeszenia promującego otwarty standard komunikacji w inteligentnych sieciach energetycznych – poinformowała spółka.

    Wśród członków PRIME Alliance jest obecnie kilkadziesiąt firm z całego świata, współtworzących inteligentne systemy pomiarowe. Należą do nich zarówno producenci liczników, integratorzy oraz dystrybutorzy energii elektrycznej, w tym m.in.: Iberdrola, Huawei, Apator, Siemiens, Energa-Operator, Fujitsu, GE Digital Energy, E.ON i CEZ Group.

    – Protokół komunikacyjny PRIME jest jednym z kilku oferowanych przez T-matic Systems. T-matic jest liderem wśród integratorów inteligentnych liczników do zdalnego odczytu energii na polskim rynku. Dostarczyliśmy już blisko 450 000 liczników, w których wykorzystywany jest m.in. standard komunikacji PRIME – powiedział Piotr Pastuszka, prezes T-matic Systems

    T-matic Systems podał, że nazwa PRIME Alliance pochodzi od nazwy pierwszego, w pełni otwartego standardu komunikacji po linii energetycznej niskiego napięcia, dostępnego bez opłat i że zzastosowano go już w instalacji kilku milionów inteligentnych liczników w 10 krajach świata (w Europie, Brazylii i Australii).