Targi ITM Polska

  Na targach nowoczesnych technologii przemysłowych – ITM Polska, które odbędą się w Poznaniu w dniach 16−19 czerwca 2009, na powierzchni ponad 20 tys. m2 swoją ofertę przedstawi ok. 1000 firm z kilkudziesięciu krajów. Ekspozycja targów ITM Polska – podobnie jak w latach ubiegłych – podzielona będzie na salony tematyczne. W odbywającym się w tym roku po raz drugi Salonie Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE uczestniczyć będą m.in.  Cantoni Motor, H. Cegielski – Poznań i Tubes International.

  Zainteresowanie udziałem w tegorocznej edycji Salonu Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL wyraziło wiele liczących się w branży firm, w tym m. in. Abplanalp Consulting, AFM Andrychów, Alfleth, AVIA, Bison-Bial, Carl Zeiss, Cloos-Polska, DMG Polska, Eckert, Elesa+Ganter, FAT, GE Fanuc Automation, Iskar, Isotek, Janus, Jazon, KVT Polska, LVD-Polska, Tajmac, TRUMPF Polska.

  Wśród firm prezentujących swoją ofertę w ramach Salonu Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM będą m.in. Centrum Polskiego Odlewnictwa, Flaboform, Fugo, Ferona Polska, Investa, Metalodlew, Nova Trading, Odlewnia Elzamech, Polska Izba Konstrukcji Stalowych, Polska Unia Dystrybutorów Stali, Salzgitter Mannesmann Stahlhandel i ThyssenKrupp Energostal.

  Wystąpienia w Salonie Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX przygotowują m.in. firmy Adal, Agtos, Roesler Oberflaechentechnik i Wagner-Service. Znaczących firm  nie zabraknie również w ekspozycji firm oferujących w Salonie WELDING najnowsze rozwiązania z zakresu spawalnictwa i cięcia. Wśród wystawców będą m.in. Cloos-Polska, Klimawent, Technika Spawalnicza i ZBUS.

  Salonowi TRANSPORTA towarzyszyć będzie Konwencja z Wystawą „Transport Szynowy XXI wieku dla Polski”. W tym roku odbędzie się również organizowany w cyklu dwuletnim Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle.

  Swoją ofertę przedstawią także jednostki naukowo-badawcze i badawczo-rozwojowe zgromadzone w Salonie Nauka dla Gospodarki. Udział przedstawicieli polskiej nauki w targach współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  W ramach ekspozycji wydzielone zostaną specjalne przestrzenie prezentacyjne, na których będzie można samodzielnie wypróbować najnowsze technologie, maszyny i urządzenia. Odbędą się także specjalistyczne warsztaty (np. Akademia Spawania V) i seminaria. Tegoroczna ekspozycja wzbogacona zostanie również o specjalne parki tematyczne ODLEWNICTWO, RAPID TECHNOLOGIE i STALE NIERDZEWNE. Ofercie wystawców towarzyszyć będzie ciekawy program specjalistycznych konferencji i seminariów.

  Honorowy patronat nad tegoroczną edycją sprawują Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  www.itm-polska.pl