Nowy robot klasy SCARA firmy Epson

    Epson RS SPIDER to nowy robot klasy SCARA, który działa w obszarze wykraczającym poza klasyczną przestrzeń roboczą SCARA „w kształcie nerki” i maksymalizuje wykorzystanie obszaru będącego w zasięgu robota. Model RS3 351S nie musi poruszać się dookoła nieruchomej podstawy, może natomiast bez ograniczeń manewrować do tyłu pod sobą. Dzięki temu robot może osiągnąć każdy punkt całej kolistej przestrzeni roboczej z zachowaniem szczególnie dużej prędkości. Epson RS3 351S (SPIDER) może przesunąć się bezpośrednio do każdego punktu, wybierając w tym celu najkrótszą możliwą trasę. Tymczasem tradycyjne systemy SCARA muszą ominąć swoją własną podstawę. To nowatorskie rozwiązanie niesamowicie skróciło czas trwania poszczególnych cykli. Pierwszym modelem z tej nowej rodziny produktowej jest Epson RS3-R351S, robot wyposażony w ramię o długości 350 mm.

    W przeciwieństwie do standardowego systemu SCARA, model RS SPIDER porusza się dookoła przestrzeni roboczej z prędkością skracającą czas całego cyklu o ponad 15%, a w porównaniu do robotów kartezjańskich – nawet o 25%. Oznacza to jeszcze większe zyski dla naszych klientów. Robot Epson RS3-R351S jest dostępny także do pomieszczeń czystych, spełniających wymogi normy Class 10 bądź ISO 3, w tym do konfiguracji ESD (antystatycznych).

    Do kontroli robota RS3-RS51S służy sterownik Epson RC 180, który umożliwia łatwą integrację urządzenia z istniejącymi liniami i procesami produkcyjnymi. Do programowania robota RS Spider służy intuicyjne środowisko programistyczne Epson RC+. Łatwe w użyciu oprogramowanie oferuje szereg wbudowanych funkcji i interfejsów, w tym Vision Guidance, obsługę Net, Profibus, DeviceNet, EtherNet/IP i o wiele więcej.

    http://content.epson.de/en/robots/index.htm