Targi Kielce stolicą najnowszych technologii

W szeroko rozumianym przemyśle obróbki metali, istotnym elementem dla rozwoju przedsiębiorstw są targi branżowe. Udział w takich wydarzeniach pozwala zapoznać się z ofertą producentów, a tym samym spotkać potencjalnych klientów.  Organizowane w Targach Kielce wystawy są najważniejszą imprezą dedykowaną dla przemysłu ciężkiego.

Od 26 do 28 marca Targi Kielce staną się centralnym punktem na mapie innowacyjnych urządzeń i nowych technologii. To wszystko za sprawą odbywających się jednocześnie pięciu wystaw związanych z obróbką blach, obróbką metali, spawalnictwem,  technologiami laserowymi i pomiarowymi oraz wirtualizacją procesów. 

Siódma edycja targów STOM-BLECH bogata będzie w narzędzia i materiały do obróbki blach. Podczas targów wystawcy prezentować będą także rozwiązania  

w zakresie grawerowania, szlifowania czy polerowania. Na stoiskach nie zabraknie pokazów cięć laserowych, cięć wodą, wykrawania i malowania. To miejsce gwarantuje spotkanie najlepszych firm i  marek branży spawalniczej.

STOM-TOOL to spotkanie branży związanej z obróbką metali, obrabiarkami

i narzędziami. Wydarzenie co roku budzi ogromne zainteresowani specjalistów, firm

 i zwiedzających. Wśród tegorocznych wystawców targów znajdzie się wiele instytucji, stowarzyszeń, jednostek badawczo- rozwojowych oraz wydawnictw branżowych.

W tym roku, po raz pierwszy w kieleckim ośrodku wystawienniczo- kongresowym odbędzie się wystawa poświęcona laserom przemysłowym oraz zastosowaniu technologii laserowych w przemyśle STOM- LASER. W trakcie targów prezentowany będzie sprzęt wykorzystywany w automatyzacji oraz mechanizacji procesów produkcyjnych, a także ten używany do regeneracji części i maszyn. Bogatą ofertę wystawy uzupełnią prezentacje najnowszych technologii w zakresie spawania laserowego i hybrydowego, a także laserowego hartowania, deponowania i cięcia.

Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa to impreza organizowana z Instytutem Spawalnictwa oraz Polską Izbą Spawalniczą. W ramach targów zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze urządzenia i maszyny, sprzęt do spawania, materiały spawalnicze, automaty i linie technologiczne. 

Równolegle z targami STOM, odbędą się targi poświęcone technologii pomiarowej, które są   źródłem innowacyjnych przyrządów pomiarowych i aparatury analitycznej. W halach wystawienniczych prezentowane będą systemy optyczno-elektroniczne,

 a także oprogramowania do komputerowego wspomagania jakości. CONTROL-STOM to okazja by spotkać przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń związanych

z branżą techniki pomiarowej.

W 2014 roku po raz pierwszy zadebiutują w tym samym terminie Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY, podczas których zostaną zaprezentowane takie technologie jak Rapid Prototyping, drukowanie 3D czy zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w przemyśle. Podczas targów producenci oraz dystrybutorzy będą mieli możliwość pokazać najnowocześniejsze technologie projektowania i tworzenia prototypów od momentu projektowania komputerowego do drukowania przestrzennego.

Podczas wydarzeń, które już w tym miesiącu odbędą się w Targach Kielce, swoją ofertę zaprezentuje kilkaset firm z całego świata.  Będzie to nieoceniona okazja, aby  zapoznać się najnowszymi technologiami oraz spotkać najlepszych ekspertów z branży przemysłu ciężkiego. Organizowane w Kielcach imprezy na stałe weszły do obowiązkowego kalendarza wszystkich firm związanych z tą gałęzią przemysłu.