Targi METAL

  Jedna z najważniejszych wystaw tej branży w Europie – Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL – odbyły się w Targach Kielce. Na wystawie swoje produkty zaprezentowało blisko 400 wystawców z 30 krajów świata.

  Równolegle odbyły się także VII Międzynarodowe Targi Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET, III Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO oraz VIII Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-TECH.

  W tym roku na targach METAL w Kielcach zaprezentowało się blisko 400 wystawców z 30 krajów. Tym samym połowę stoisk stanowiły firmy z poza granic Polski, a nawet Europy. XIV Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL były okazją do zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem odlewniczym i stosowanym w cieplnej obróbce metali, a także wspomaganiem komputerowym w projektowaniu odlewów i procesów odlewniczych. Co roku zakres branżowy obejmuje wszystko począwszy od materiałów, piasku czy spoiw aż po metalowe wsady i złom. Na stoiskach nie zabrakło specjalistycznego sprzętu, piecy, obrabiarek, ale także drobnych narzędzi.

  Nowością na targach METAL była między innymi ogniotrwała powłoka wodna zmieniająca kolor, która informuje, że rdzeń lub forma są już suche. Technologia ta, w niektórych przypadkach, pozwala na skrócenie cykli pracy pieca nawet o 30 procent.

  Współorganizatorami wystawy była Odlewnicza Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich oraz Instytut Odlewnictwa.

  Autor: Targi Kielce