ThreadLoc: Innowacyjny system zabezpieczający połączenia gwintowe

Prawdopodobnie wszyscy mieliśmy przykre doświadczenia z luźnymi połączeniami gwintowymi, takimi jak obluzowane śrubki w okularach czy uchwytach. Zdarza się, że w najgorszym przypadku mogą one doprowadzić do naprawdę niebezpiecznych sytuacji. Firma Arnold Umformtechnik opracowała kompleksowy zestaw technologii ThreadLoc, zapobiegający luzowaniu się połączeń gwintowych, który gwarantuje, że śruby i wkręty pozostaną na swoim miejscu w każdej sytuacji.

 

Obciążenia statyczne i dynamiczne, takie jak wstrząsy i wibracje, są główną przyczyną luzowania się połączeń gwintowych. W odróżnieniu od – w dużej mierze nieefektywnych – różnego rodzaju podkładek zębatych stosowanych do tej pory w celu zabezpieczania połączeń gwintowych, innowacyjny system Thread Lock firmy Arnold Umformtechnik wykorzystuje metody zarówno chemiczne, jak i mechaniczne, które przeciwdziałają luzowaniu się połączeń. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać najlepiej pasujące do ich potrzeb rozwiązanie zabezpieczające i uszczelniające połączenia.

Istnieją dwie tradycyjne opcje zabezpieczania połączeń, które efektywnie stosuje się albo bezpośrednio na gwincie albo pod łbem śruby. Po tym względem system ThreadLoc charakteryzuje się szerokim zakresem optymalnych rozwiązań zabezpieczających połączenia przed luzowaniem się – od metod chemicznych wykorzystujących różne kleje i powłoki zabezpieczające do systemu bezpiecznych śrub Arnold Powerlok o trilobularnym zarysie gwintu i systemu LocTech przeznaczonego dla kotew mechanicznych.

Aby zapewnić wszystkim użytkownikom znalezienie optymalnych rozwiązań zabezpieczających i uszczelniających połączenia, które będą spełniać ich oczekiwania, firma Arnold Umformtechnik założyła Centrum Kompetencji. W jego funkcjonowaniu położono nacisk na indywidualną obsługę klientów i stały rozwój produktów zgodny z ich specyficznymi wymaganiami. Staramy się zapewnić naszym klientom kompleksowe doradztwo i opracowujemy rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb – wyjaśnia Thomas Hager, menedżer Centrum. Dzięki temu nasi klienci korzystają z bezpiecznych połączeń, które nie zawiodą ich przez lata. Ich zadowolenie jest naszym głównym celem – dodaje Thomas Hager.

 

www.arnold-polska.com