Znakowanie w przemyśle
Proces produkcji musi być sprawny i wydajny, a elementy oraz gotowe produkty łatwe do identyfikacji, niezawodne i bezpieczne w użyciu. Służy temu między innymi precyzyjne ich oznakowanie. Są to znaki, kody, numery seryjne, logo i grafika różnego typu. Ze znaku określonego typu można odczytać nazwę i cechy produktu, nazwę producenta, datę produkcji i zdatności do użycia. Wszystko, co decyduje o przeznaczeniu produktu, służy organizowaniu jego dystrybucji i sprzedaży. W przemyśle stosuje się wiele metod znakowania.
Konwergencja IT z operacyjnymi OT pomaga przemysłowi naftowemu i gazowemu dostosować się do nowej rzeczywistości
To, co dzieje się obecnie na świecie, narzuca dokonanie zmian w operacjach w obszarach upstream i midstream, realizowanych w sektorze ropy i gazu. Jednak konwergencja technologii informatycznej z operacyjną pomaga firmom z tej branży w dostosowaniu się do nowej rzeczywistości.
Najważniejsze 5 parametrów napędów o zmiennej częstotliwości, wprowadzanych podczas ich konfigurowania
Programowanie napędów o zmiennej częstotliwości (VFD), dokonywane w celu dopasowania ich do większości aplikacji przemysłowych, wymaga jedynie przeprowadzenia najbardziej podstawowych nastaw do obsługi podłączonego silnika elektrycznego. W artykule wyjaśniono 5 najważniejszych parametrów napędów, które można ewentualnie zmienić w celu zoptymalizowania ich dopasowania do najczęstszych aplikacji silników.
Silniki elektryczne i napędy VFD – porady i narzędzia efektywnego zarządzania w odpowiedziach eksperta
Michael Lyda – inżynier specjalizujący się w silnikach i napędach elektrycznych – omawia sposoby usprawniania praktyk zarządzania silnikami, szybkiego zwiększania niezawodności procesów oraz zmniejszania kosztów zużywanej energii.
Silniki serwo do napędu bezpośredniego a motoreduktory serwo – zestawienie korzyści z obydwu rozwiązań (część 1)
Motoreduktor serwo może być użyteczny w technologii ruchu obrotowego, jednak istnieją tu problemy i ograniczenia, których użytkownicy muszą być świadomi.