Nowe miejsca pracy w Małopolsce: Shell zwiększa inwestycje w Krakowie

Shell Polska rozwinie swoją działalność i zatrudni co najmniej 400 pracowników dzięki współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

W Krakowie od 2006 roku działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. To centrum biznesowe zatrudnia 4400 pracowników oraz wspiera operacje Shell na całym świecie, na kluczowych rynkach międzynarodowych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, m.in. w zakresie finansów, zakupów, logistyki, obsługi klienta, komunikacji i relacji zewnętrznych, a także działalności stacji paliw oraz IT. Pracownicy obsługujący te lokalizacje posługują się 20 językami obcymi, m.in.: angielskim, niemieckim, rosyjskim, czeskim, słowackim, bułgarskim, francuskim, włoskim, holenderskim, czy węgierskim. Potwierdza to globalną skalę działalności krakowskiego oddziału firmy Shell.

W ramach nowych inwestycji, w krakowskim Shell Business Operations powstaną dwa nowe kierunki. Jeden z nich to zaawansowane usługi biznesowe z planowanym zatrudnieniem 250 pracowników, którzy docelowo poprowadzą procesy w obszarach IT, Data Quality, raportowania i analizy, komunikacji czy operacji podatkowych. Drugi kierunek, doskonałości procesów biznesowych, skupi 150 pracowników wspierających takie, działające już w ramach SBO, obszary jak: obsługa klienta, dostawy środków smarnych, logistyka, HR czy IT. Realizacja obu inwestycji właśnie się rozpoczyna.

Koszty kwalifikowane planowanych inwestycji to blisko 100 milionów złotych.

Firma Shell od wielu lat współpracuje z Krakowskim Parkiem Technologicznym. W ramach dotychczasowych inwestycji firma utworzyła ponad 1600 miejsc pracy.

W tym roku obchodzimy 15-lecie działalności centrum Shell w Krakowie, które w tym czasie zdążyło urosnąć do zespołu blisko 4 400 tysiąca wysokiej klasy specjalistów. Ten rozwój nie byłby możliwy bez wieloletniej partnerskiej współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym oraz innymi kluczowymi instytucjami samorządu i małopolskiego świata nauki. Stały rozwój Shell i innych globalnych inwestorów świadczy o tym, że Kraków stał się jednym z bardziej atrakcyjnych punktów na światowej mapie destynacji inwestycyjnych, także dzięki otwartości na dialog z inwestorami. Nowo otrzymane wsparcie w rozwoju pozwoli nam dalej rozbudowywać kompetencje centrum i przyciągać do niego kolejne zaawansowane procesy biznesowe, których obecność sprzyja rozwojowi zarówno małopolskiej, jak i krajowej gospodarki,

komentuje Agnieszka Pocztowska Dyrektor Generalna, Shell Business Operations Kraków.


Shell