Jak ograniczać ilość odpadów w procesie produkcyjnym
Zarządzanie odpadami w zakładzie przemysłowym wymaga cofnięcia się o krok i spojrzenia z dystansu na cały proces produkcyjny, a także przeanalizowania czynników biznesowych. W ten sposób można zidentyfikować obszary, w których powstaje nadmiar odpadów.
W kierunku fabryk przyszłości
Obecnie przemysł produkcyjny koncentruje się na zwiększaniu wydajności i efektywności produkcji, jednak jego przyszłość to precyzyjna produkcja wyrobów według zamówień klientów. Oczekuje się, że firmy produkcyjne będą ten cel realizować bez zagrożenia dla tempa produkcji czy jakości wyrobów. W związku z tym rodzą się pytania dotyczące projektowania fabryk przyszłości. Jak będą tworzone i jak zarządzane? Jak w produkcji będzie się wykorzystywać dane? Jaka będzie struktura fabryk w następnej dekadzie?
Dobór silników indukcyjnych prądu przemiennego
Przy doborze silnika indukcyjnego prądu przemiennego należy zwrócić uwagę na napięcie zasilania, moc i uwarunkowania aplikacyjne. W przypadku zastosowania napędu o zmiennej częstotliwości trzeba pamiętać o dwóch najważniejszych czynnikach.
Manipulatory przemysłowe
Manipulatory wspierają pracowników na wielu stanowiskach pracy w przemyśle – pomagają przy podnoszeniu, przenoszeniu, obracaniu oraz pozycjonowaniu ładunków. Sprawdzają się zwłaszcza przy wykonywaniu powtarzalnych czynności, w tym takich, z którymi wiąże się np. użycie dużej siły fizycznej oraz przy których niezbędna jest precyzja.
Czynnik ludzki w procesie wdrożenia systemu CMMS
Przejście od tradycyjnych praktyk konserwacyjnych do strategii proaktywnych może nie być łatwym zadaniem. Przeszkodami mogą być: koszty, brak wiedzy na temat rozwiązań Przemysłowego Internetu Rzeczy (Industrial Internet of Things – IIoT) oraz nieudane wcześniejsze inicjatywy. Często sprowadza się to do czynnika ludzkiego w procesie wprowadzania zmian.