Nowoczesne zarządzanie parkiem maszynowym
W pierwszej części artykułu zostały opisane metody kontroli stanu podzespołów maszyn zgodnie z krzywą P-F: pomiary ultradźwiękowe, analiza drgań, Motion Amplification, analiza oleju, pomiary termowizyjne oraz Motor Circuit Analysis. Omówione zostały korzyści z zastosowania detekcji ultradźwiękowej. W drugiej części zostaną przedstawione praktyczne case studies, prezentujące w sposób przekrojowy spektrum działania technologii ultradźwiękowej, która dopiero uzupełniona o pozostałe metody diagnostyczne pokazuje pełny obraz kondycji maszyny.
Bliźniak cyfrowy – jeszcze wizja, czy już rzeczywistość?
Pojęcie „bliźniak cyfrowy” (digital twin) odnosi się do cyfrowej repliki fizycznych obiektów, procesów i systemów. Bazą tego pojęcia jest koncepcja wirtualnego ekwiwalentu świata fizycznego, która powstała na początku bieżącego stulecia w efekcie prac prowadzonych na Uniwersytecie Michigan.
W naszym magazynie publikujemy wiele informacji na temat nowych technologii, wciąż rozwijających się w obecnej, cyfrowej erze wytwarzania. Od szerokiego wachlarza rozwiązań związanych z Przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT), do zaawansowanych programów analitycznych. Od wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej, do technologii blockchain, zapewniającej bezpieczeństwo sieci. Skupiamy się na technologiach, które umożliwiają tworzenie bardziej inteligentnych, produktywnych i bezpiecznych fabryk.
W stronę bezprzewodowej sieci monitoringu
Jakie kwestie należy rozważyć przy przechodzeniu z przewodowej sieci monitorowania na bezprzewodową?
Integracja systemów CMMS i ERP
„Czy warto?” – to jedno z podstawowych pytań, które powinno się stawiać w biznesie. Nie inaczej jest w przypadku decyzji o integracji systemów przedsiębiorstwa, zwłaszcza że jest ona skomplikowana, a dział IT już na początku procesu sygnalizuje, że pojawią się problemy i opóźnienia terminów. Faktycznie, takie łączenie dwóch światów, posługujących się różnymi językami, może rodzić konflikty. Jednak, chcąc zautomatyzować produkcję, nie można pominąć integracji systemów. Jakie korzyści może ona przynieść i jakie ryzyko ze sobą niesie?