Top Employers Polska 2012

  15 marca 2012 r. ogłoszone zostały wyniki trzeciej polskiej edycji Top Employers. W tym roku Instytut CRF wyróżnił certyfikatem Top Employers Polska aż 32 firmy. Trzech z polskich Top Employers otrzymało również nagrodę Top Employers Europe.

  Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Instytut CRF w hotelu InterContinental w Warszawie przedstawiono trzydzieści dwie firmy, które spełniają najwyższe standardy w dziedzinie zarządzania HR. Certyfikat przyznawany jest firmom i organizacjom, których pracownicy cieszą się wyjątkowymi warunkami pracy i perspektywami rozwoju. Nagrody przedstawicielom wyróżnionych firm wręczył David Plink, Prezes Instytutu CRF.

  Oto laureaci:

      ArcelorMittal Poland

      Bank BPH, Grupa GE Capital

      Bank Pekao

      Boehringer Ingelheim Polska

      BSH

      Capgemini Polska

      CEMEX Polska

      CGI Information Systems and Management Consultants (Polska)

      CHI Polska

      Citi Handlowy

      Citibank International

      GAZ-SYSTEM

      GTECH POLAND

      IMPERIAL TOBACCO POLSKA

      Infosys BPO Poland

      ING Bank Śląski

      Grupa ITI

      JTI Polska

      LIDL Polska

      MAN

      Netia

      P4

      Polski Koncern Naftowy ORLEN

      PKO Bank Polski

      Polska Telefonia Cyfrowa

      Raiffeisen Bank Polska

      RWE w Polsce

      Samsung Electronics Polska

      SAS Institute Polska

      Telekomunikacja Polska

      Valeo Polska

      Volvo Polska

  Podczas uroczystości wręczone zostały również certyfikaty Top Employers Europe. Mogą je zdobyć organizacje międzynarodowe, których spółki poddały się badaniu i zdobyły certyfikat Top Employers co najmniej w pięciu państwach na terenie, których organizacja prowadzi swoją działalność. Nagrody przedstawicielom wyróżnionych firm wręczył David Plink, Prezes Instytutu CRF. W 2012 r. nagrody odebrali: Bank Pekao SA, będący częścią międzynarodowej Grupy UniCredit, JTI, Valeo.

  Employee Value Proposition

  W celu przyciągnięcia, zatrzymania i zaangażowania pracowników organizacje powinny jak najlepiej dostosować swoją ofertę do potrzeb pracowników. Innymi słowy chodzi o zmaksymalizowanie Employee Value Proposition.

  David Plink, Prezes Instyturu CRF: – Polscy Top Employers dobrze wykorzystują swoją propozycję wartości dla pracowników, uzyskując lepsze wyniki niż europejskie firmy, które zdobyły certyfikat. Średnio 63% polskich Top Employers mierzy dopasowanie między potrzebami pracowników a ofertą organizacji co najmniej raz w roku. Europejscy Top Employers pozostają nieco w tyle osiągając wynik na poziomie 58%. Wyższe wyniki Top Employers Polska osiągają również w obszarze wydzielania odrębnych grup pracowników ze względu na ich potrzeby, komunikowania oferty pracownikom, jak również tworzenia trzyletniego strategicznego planu przyszłych potrzeb swoich pracowników oraz oferty organizacji.

  Maksymalizowanie działania programów rozwojowych

  O tym czy pracownik zechce związać się z pracodawcą na dłużej decyduje przede wszystkim możliwość kariery i rozwoju zawodowego.

  Hans Rothweiler, Członek Zarządu Instytutu CRF: – Nasze badania pokazują, że przodujący pracodawcy na świecie są tego świadomi. Szkolenia i rozwój są najważniejszymi priorytetami w ich polityce personalnej. Kluczem do sukcesu jest jednak sprawienie, by programy rozwojowe zapewniały ciągły rozwój pracowników, a pracownicy i menedżerowie byli w te procesy w pełni zaangażowani. 66% polskich Top Employers prowadzi takie procesy nauki i rozwoju. To o 13% lepszy wynik niż w 2011 r., jak również o 4% wyższy od tegorocznych wyników na świecie.

  Obiektywne badanie warunków pracy

  Badając przedsiębiorstwa, Instytut CRF analizuje świadczenia podstawowe, świadczenia dodatkowe i warunki pracy, szkolenia i rozwój oraz rozwój kariery zawodowej i kulturę organizacyjną firmy. Badanie odbywa się w oparciu o obszerną listę pytań zadawanych menedżerom HR oraz audyt, przeprowadzany przez firmę Grant Thornton. Ponadto Holenderskie Ministerstwo Gospodarki oświadczyło, że znak certyfikacji jest w 100% wiarygodny i rzetelny.

  David Plink, Prezes Instytutu CRF: – W ten sposób oceniamy co roku setki organizacji, dlatego niezbędny jest obiektywizm i niezależność. Wyniki badania to dużo więcej niż tylko nagroda. Publikujemy także szczegółowy raport, który zapewnia poszukującym pracy wartościowe informacje o ofercie poszczególnych firm. Znak certyfikacji świadczy o tym, że organizacja dobrze dba o swoich pracowników w obszarze badanych praktyk HRM.

  Instytut CRF bada warunki pracy oraz pracodawców w 13 krajach już od 1991 roku.

  www.topemployers.pl