Toyota wyprodukowała już ponad 200 mln pojazdów

    Toyota Motor Corporation (TMC) poinformowała, że w czerwcu br. łączna liczba wyprodukowanych przez firmę pojazdów przekroczyła 200 mln egz.

    Osiągnięcie tego wyniku zajęło 76 lat i 11 miesięcy. Jako pierwszą, w sierpniu 1935, wydział motoryzacyjny fabryki krosien automatycznych Toyoda (Toyoda Automatic Loom Works, Ltd. a obecnie Toyota Industries Corporation) wyprodukował ciężarówkę Model G1. Po wyodrębnieniu, wydział ten przekształcił się w Toyota Motor Corporation.

    Na koniec czerwca br. liczba pojazdów wyprodukowanych przez TMC w Japonii osiągnęła 145,21 mln, zaś w fabrykach zagranicznych – 55,12 mln.

    Całkowita liczba pojazdów, wyprodukowanych od roku 1992 do końca roku 2011 w europejskich fabrykach Toyoty w Republice Czeskiej, Francji, Portugalii, Rosji, Turcji i Wielkiej Brytanii, sięgnęła 7,44 mln egz.

    Najliczniej produkowanym modelem marki Toyota jest Corolla, której jedenastą generację zaprezentowano w Japonii 11 maja br. Łączna światowa produkcja Corolli na koniec czerwca br. wyniosła 39,08 mln egz.