Transsystem dostarczy Elektrowni Połaniec konstrukcję pod kocioł energetyczny

  Firma Transsystem z Woli Dalszej k. Łańcuta (Podkarpackie) dostarczy Elektrowni Połaniec stalową konstrukcję pod budowany właśnie, największy na świecie kocioł energetyczny zasilany w 100 proc. biomasą.

  Jak poinformował PAP rzecznik firmy Rafał Tendaj, Transsystem dostarczy konstrukcję na zlecenie firmy Foster Wheeler.

  „Uruchomienie kotła planowane jest na rok 2012. Jego budowa stanowi jedną z najważniejszych inwestycji w ramach rozbudowy i modernizacji Elektrowni Połaniec” – dodał.

  Konstrukcja, którą dostarczy firma z Podkarpacia, zwana jest fachowo bandażami kotła. Jest to specjalistyczna instalacja wznosząca się na wysokość 45 metrów, której łączna waga przekracza 450 ton.

  Jak podkreślił Tendaj, Elektrownia Połaniec już teraz jest jednym z największych producentów energii odnawialnej w Europie, dzięki instalacji współspalania biomasy z węglem kamiennym.

  „Obecnie budowany, nowoczesny kocioł o mocy 190 MW zasilany będzie już wyłącznie biomasą – drewnem i słomą. Jego uruchomienie pozwoli na znaczne zredukowanie emisji CO2 do atmosfery” – zaznaczył.

  Wartość zawartego przez Transsystem kontraktu objęta jest tajemnicą handlową.

  Foster Wheeler to wiodący światowy dostawca urządzeń dla energetyki. Wcześniej Transsystem współpracował również z innymi firmami z branży energetycznej, m.in. z ThyssenKrupp, Babcock Borsig Service i FAM Magdeburg.

  Transsystem S.A. dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Posiada swoje spółki-córki na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich odbiorców jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Zatrudnia ponad 1,1 tys. osób.