TRI (Poland) optymalizuje procesy biznesowe

  Firma TRI (Poland), należąca do globalnej grupy Tokai Rubber Industries (TRI), specjalizuje się w produkcji antywibracyjnych części dla przemysłu motoryzacyjnego. Spółka korzysta z systemu wspomagającego zarządzanie firmy IFS od chwili rozpoczęcia działalności na polskim rynku w 1999 r.  

  Po 10 latach eksploatacji systemu w TRI (Poland) podjęto decyzję o uaktualnieniu rozwiązania do nowej wersji w celu wprowadzenia najnowszej funkcjonalności systemu oraz standaryzacji i optymalizacji procesów biznesowych. Zarząd spółki zdecydował się również na implementację rozwiązania wspomagającego zarządzanie nowym magazynem wysokiego składowania oraz systemu wspomagającego gospodarkę remontową w przedsiębiorstwie.

  Wdrożenie nowej wersji IFS Applications zapewniło dostęp na bieżąco do informacji operacyjnej i zarządczej, skracając cykl decyzyjny i zwiększając efektywność zarządzania przedsiębiorstwem.  

  System IFS Applications obejmuje takie obszary, jak finanse, dystrybucja (w tym obsługa kodów kreskowych), planowanie potrzeb materiałowych i remonty. Kolejna faza projektu aktualizacji systemu – implementacja funkcjonalności planowania produkcji – właśnie się kończy. W następnym etapie planowane jest wdrożenie funkcjonalności treacebility, tzn. możliwości identyfikowania i śledzenia produktów w łańcuchu dostaw.  

  Po wdrożeniu funkcjonalności planowania produkcji pełny przepływ procesów będzie się odbywał w systemie IFS Applications, co uprości operacje, zapewni stabilność i większe bezpieczeństwo danych. Liczymy na to, że podniesiemy planowanie produkcji na wyższy poziom i w efekcie uzyskamy oszczędności materiałowe i redukcję zapasów, a dzięki funkcjonalności traceability sprostamy nakładanym przez naszych klientów wymaganiom związanym ze śledzeniem procesu produkcyjnego – powiedział Lesław Witek, Dyrektor Finansowy TRI (Poland).  

  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że funkcjonalność i elastyczność naszego rozwiązania pozwoli firmie TRI (Poland) na dalszą optymalizację procesów i zwiększanie efektywności biznesowej – powiedział Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.

  O firmie TRI (Poland) Sp. z o.o.   

  TRI (Poland) Sp. z o.o. jest częścią globalnej grupy Tokai Rubber Industries, producenta wyrobów gumowych głównie dla przemysłu motoryzacyjnego i lidera na rynku części antywibracyjnych. Grupa TRI, z siedzibą w Japonii, obejmuje rozbudowaną sieć przedsiębiorstw w Japonii, a także 24 zakłady produkcyjne ulokowane w Chinach, Tajlandii, Korei Południowej, Indiach, USA, Meksyku oraz w Polsce. Pracuje w nich łącznie ponad 13 tys. pracowników. Zakład produkcyjny TRI (Poland) Sp. z o.o. rozpoczął swą działalność w 1999 r. w Wolbromiu, specjalizując się w produkcji antywibracyjnych części samochodowych. Przedsiębiorstwo, zatrudniające obecnie ok. 600 osób, zaopatruje fabryki Toyoty we Francji, Anglii i Turcji, Hondy w Anglii, Suzuki na Węgrzech oraz TPCA w Czechach. Prawie 100% produkcji trafia na eksport.

  www.tri.pl