Trzecia edycja konkursu „Liderzy inżynierii < 40” rozstrzygnięta

Na zdjęciu (od lewej): Marek Nitsche – osoba wyróżniona w konkursie, Jakub Zręda – laureat konkursu, Renata Poreda – ASTOR, Andrzej Junkiert i Grzegorz Walczuk – laureaci, Michael Majchrzak – wydawca magazynów Control Engineering Polska oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu, Marek Kantowski – laureat, Jarosław Grabarczyk - Halibut, Małgorzata Urbańska – laureatka konkursu, Seweryn Ścibior – redaktor naczelny Control Engineering Polska, Paweł Wojciechowski – laureat konkursu.

Znamy laureatów trzeciej odsłony polskiej edycji konkursu „Engineering Leaders under 40”, którego celem jest wyróżnienie specjalistów z branży produkcyjnej, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia, a już przyczynili się do sukcesu swojego zakładu lub branży, w której pracują. Uroczystość wręczenia nagród w konkursie odbyła się 22 lutego br. w warszawskim hotelu Marriott. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Trade Media International, natomiast Partnerem Głównym konkursu – firma ASTOR. Partnerami tegorocznej edycji były firmy Halibut oraz Bank Danych o Inżynierach (BDI).

W tym roku jury konkursowe, w skład którego weszły redakcje magazynów „Control Engineering Polska” oraz „Inżynieria & Utrzymanie Ruchu”, postanowiło uhonorować sześcioro młodych inżynierów oraz przyznać dwa wyróżnienia. Nagrody w postaci gogli VR Samsung Gear oraz voucherów na udział w pakiecie szkoleń i konferencji o łącznej wartości blisko 10 tys. złotych każdy, z rąk Michaela Majchrzaka, prezesa WTMI i wydawcy magazynów Control Engineering oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu odebrali:

  1. Jakub ZRĘDA, Wamtechnik Sp. z o.o.
  2. Andrzej JUNKIERT, Volkswagen Poznań Sp. z o.o.
  3. Marek KANTOWSKI, Verashape
  4. Paweł WOJCIECHOWSKI, Reichle & De-Massari Produkcja Sp. z o.o.
  5. Grzegorz WALCZUK, Robert Bosch Sp. z o.o.
  6. Małgorzata URBAŃSKA, NetWorkS! Sp. z o.o.
  7. Katarzyna ŻAK, Eltek Poland Sp. z o.o. (wyróżnienie)
  8. Marek NITSCHE, Stegu Sp. z o.o. (wyróżnienie)

– Zawsze uważałem, że młodzi inżynierowie mają ogromny wpływ na przyszłość zakładów produkcyjnych w Polsce oraz konkurencyjność polskich firm – mówi Michael Majchrzak. – Stąd zrodził się pomysł na organizację tego konkursu: aby promować polskich inżynierów oraz odkrywać ich osiągnięcia i talenty liderskie. Obecna, trzecia już edycja konkursu „Liderzy inżynierii < 40” zgromadziła dwa razy więcej zgłoszeń niż w zeszłym roku, przy czym wszystkie aplikacje były wyróżniające się. Jestem zaszczycony, mogąc uhonorować najlepsze z nich tytułem „Lidera inżynierii 2017 roku”.

Wszyscy uczestnicy konkursu podczas ceremonii wręczenia nagród w Hotelu Marriott

O konkursie

Konkurs „Liderzy inżynierii < 40” organizowany jest w USA od 2010 roku, natomiast w Polsce jego pierwsza edycja odbyła się w 2015 roku. Kwalifikacja do konkursu odbywa się na podstawie zgłoszeń ankietowych, a następnie kandydaci i kandydatki oceniani są na podstawie sześciu kryteriów, obejmujących kompetencje inżynierskie, wpływ na wyniki finansowe lub poziom innowacyjności swojej firmy oraz zakres odpowiedzialności w stosunku do wieku, ale także opinie współpracowników, zaangażowanie w działalność społeczną i wolontariacką oraz swoje zainteresowania i hobby.

Redakcja