Turck – Nowe przyciski awaryjnego zatrzymania

W ofercie firmy Turck pojawiły się przyciski awaryjnego zatrzymania oferujące podświetlenie LED. Dzięki dodatkowej sygnalizacji możliwa jest zdalna, wizualna ocena stanu przycisku. Ponadto dwukolorowe podświetlenie nie tylko wskazuje, czy dany przycisk został użyty, ale również informuje, czy którykolwiek z połączonych w danej grupie przycisków jest aktywowany. Dzięki tej funkcji można szybko zlokalizować na linii produkcyjnej urządzenie, które blokuje jej pracę oraz tym samym znaleźć miejsce zaistniałego zagrożenia.

Wszystkie przyciski nowej serii charakteryzują się kompaktową budową (nie ma konieczności czasochłonnego, samodzielnego jej składania) oraz prostym i szybkim montażem za pomocą gwintowanej podstawy M30. Dostępne są również wersje kompatybilne z bezpiecznymi sieciami.

Nowe przyciski awaryjnego zatrzymania z podświetleniem LED to rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo linii produkcyjnej i jako takie przeznaczone są do aplikacji przemysłowych wszędzie tam, gdzie człowiek może być narażony na niebezpieczeństwo, a zmniejszenie zaistniałego ryzyka jest priorytetem.

www.turck.pl