Udany debiut

  W Poznaniu odbyły się pierwsze Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD. Przez cztery dni na 6,5 tys. m2 powierzchni Międzynarodowych Targów Poznańskich ofertę prezentowało niemal 200 wystawców z 18 krajów. Targi odwiedziły 34 tysiące zwiedzających (licząc razem z targami Polagra-Food).

  W targach brały udział firmy oferujące maszyny do pakowania, maszyny do produkcji opakowań oraz producenci różnorodnych opakowań. Byli również przedstawiciele firm projektujących opakowania i robiących różnego rodzaju nadruki.

  W czasie targów PAKFOOD miał swoją premierę „Dzień Opakowań” ustanowiony przez Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Opakowań. Dużym zainteresowaniem uczestników targów cieszyły się wydarzenia przygotowane we współpracy z Polską Izbą Opakowań i Centralnym Ośrodkiem Badawczo -Rozwojowym Opakowań, a wśród nich cykl wykładów i prezentacji „Opakowania dla żywności – wyzwania i kierunki rozwoju” oraz sesja informacyjna pod hasłem „Co trzeba wiedzieć o opakowaniach dla żywności przed wprowadzeniem na rynek?”.

  Niezwykle ciekawa była konferencja przygotowana przez wydawnictwo Polski Drukarz – „Opakowania przeznaczone do kontaktu z żywnością – projektowanie, druk, uszlachetnianie”.

  www.pakfood.pl

  www.taropak.pl