Uniwersalne i łatwe w konfiguracji sterowniki bezpieczeństwa

Kompaktowy sterownik bezpieczeństwa Protect Select firmy Schmersal to urządzenie, które może być konfigurowane bez znajomości języka programowania oraz bez ustawiania parametrów przez producenta. Sterownik dostarczany jest z zestawem wstępnie skonfigurowanych programów, spośród których użytkownik może w łatwy sposób wybrać ten odpowiedni do swojej aplikacji.

Wybór dokonywany jest bezpośrednio z poziomu urządzenia przy użyciu wychylnego przełącznika i wyświetlacza. Wyświetlacz dostarcza także informacje potrzebne do szybkiego zdiagnozowania błędów w przypadku awarii lub nieregularnej pracy monitorowanych urządzeń.

Użytkownik ma do dyspozycji osiemnaście cyfrowych i dwa analogowe wejścia bezpieczne. Po wybraniu jednego z dwunastu programów wejścia mogą być w różny sposób połączone i przyporządkowane do jednego (lub więcej) z sześciu wyjść bezpiecznych.

Dzięki temu sposób wybierania programu można porównać do budowania schematu połączeń. Dodatkowo możliwe jest bezpieczne kontrolowanie dwóch wejść analogowych. Oprócz standardowych wersji sterownika, które wymagają 52,5 mm szerokości montażowej w szafie sterowniczej, Schmersal oferuje także wariant bezprzewodowy oznaczony jako Protect Select WL.

W tej wersji dodatkowy bezprzewodowy element komunikuje się ze sterownikiem przez zintegrowane, bezpieczne połączenie radiowe.

Dla klientów OEM dostępne są też indywidualnie opracowane wersje, które mogą być dostarczane po wstępnej, zgodnej z potrzebami użytkownika konfiguracji przez producenta. System Protect Select może zastąpić do sześciu typowych, przekaźnikowych modułów bezpieczeństwa.

www.schmersal.pl