Upalne lato sprzyja producentom folii

  Jeden z potentatów produkujących folie, spółka ERG, informuje o rekordowej produkcji folii wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Firmie sprzyja gorąca aura.

  Folia ma szereg różnych zastosowań. Wykorzystuje się ją m.in. do opakowań np. gotowych butelek z napojami, czy też całych palet.

  – W ostatnich latach różnie bywało z wielkością produkcji, do takich zastosowań. Krótko mówiąc lato nas nie rozpieszczało – wspomina Maciej Błasiak, prezes zarządu ERG. – Ten rok może być dla nas miłym zaskoczeniem – dodaje.

  Według dostępnych danych spożycie wód w butelkach w latach 2007-2009 w porównaniu do lat 2001-2003 wzrosło o niemal 70 proc., do 72 litrów na osobę rocznie. według firmy Nielsen przeznaczyliśmy na nią ok. 2,5 mld zł. W tym roku nasze wydatki powinny być znacznie wyższe.

  – Pracujemy na maksimum naszych zdolności produkcyjnych, aby sprostać zamówieniom płynącym od kontrahentów, gwoli wyjaśnienia nie tylko od producentów napojów – podkreśla Maciej Błasiak.

  – W naszym laboratorium pracujemy też nad zupełnie nowymi foliami. Lżejszymi, a jednocześnie wytrzymalszymi. To produkty innowacyjne, które – a nie ukrywamy, że wiążemy z nimi takie nadzieję – zamieszają trochę na rynku opakowań do napojów – zaznacza prezes.

  Opakowania dla przemysłu napojowego to jeden z kierunków produkcji rozwijanych w ramach przyjętej w ubiegłym roku Strategii Grupy Kapitałowej Erg na lata 2009 – 2011.

  Spółka jest producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, do których należą między innymi folie polietylenowe i wyroby wtryskowe. Istotną spółką Grupy Kapitałowej ERG jest spółka BIOERG S.A., która stała się prekursorem produkcji opakowań z tworzyw kompostowalnych w Polsce.