Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek Regloplas

Christian Eckert, dyrektor generalny, podkreśla: Dzięki rozpoczęciu tej budowy planowany zakład Smart Factory staje się rzeczywistością

Regloplas AG realizuje harmonogram inwestycji rozwojowych i rozpoczyna budowę przyszłej instalacji technologicznej.

Firma Regloplas AG, wiodący na świecie producent urządzeń do kontroli temperatury dla przemysłu przetwórczego, poinformował o solidnej kondycji finansowej w zeszłym roku i stałym wzroście popytu na swoje produkty. Z tego powodu różne działy firmy (m.in produkcyjny i logistyczny) doświadczają obecnie trudności z powodu braku miejsca do prowadzenia działalności.

Aby firma Regloplas AG mogła nadal konkurować na rynku światowym, jej siedziba wymaga jak najszybszej rozbudowy. Planowany nowy budynek będzie miał 6 kondygnacji – każda o powierzchni 2500 m2. Dzięki bardziej przyjaznemu dla środowiska procesowi projektowania budynek wyróżnia się efektywnością energetyczną i wsparciem dla zrównoważonego rozwoju. Plan zakłada wykorzystanie całej powierzchni dachu na potrzeby instalacji fotowoltaicznej w celu wytworzenia we własnym zakresie jak największej ilości energii procesowej.

Pracownicy Regloplas mogą spodziewać się wyjątkowego, nowoczesnego i otwartego środowiska pracy. Integracja zdigitalizowanych procesów zapewni ich większą wydajność, a zamysł stworzenia najnowocześniejszej inteligentnej fabryki (Smart Factory) staje się rzeczywistością.

Wraz z rozpoczęciem budowy zarząd firmy przekazuje czytelną wiadomość, że nawet w czasach pandemii koronawirusa chce kontynuować realizację planów na przyszłość. Firma opuści obecną lokalizację przy Flurhofstrasse i przeniesie się do większej i całkowicie odnowionej fabryki przy Spühlstrasse w St. Gallen. Prace budowlane już się rozpoczęły, a zakończenie ostatniej fazy budowy planowane jest na początek 2022 r.


Regloplas AG