Urządzenie PNiG Kraków jedzie do Afryki

  Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków, w ramach kontraktu z angielskim inwestorem Heritage Oil & Gas Ltd. na prace wiertnicze w Ugandzie, wysyła do portu w Mombassie zakontraktowane urządzenie wiertnicze RR 600.

  Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków (Grupa PGNIG) podpisały 22 stycznia kontrakt z angielskim inwestorem Heritage Oil & Gas Ltd. na prace wiertnicze w Ugandzie.

  Do prac zostało zakontraktowane urządzenie Skytop Brewster RR 600. W ramach kontraktu PNIG Kraków odwierci na zlecenie Hertiage Oil & Gas Ltd. 6 otworów poszukiwawczych w rejonie BLOKU 3A, położonego w północno – zachodniej części Ugandy w dorzeczu Nilu Victorii. W kontrakcie inwestor zastrzega sobie przedłużenie kontraktu o kolejne otwory oraz prace rekonstrukcyjne na polu Kingfisher.

  Kontrakt będzie realizowany przez 64 – osobową międzynarodową załogę: Polaków, Pakistańczyków i Ugandyjczyków. Wartość kontraktu została objęta tajemnicą handlową. Zakontraktowane urządzenie wiertnicze RR 600 jest w trakcie mobilizacji w Polsce i pod koniec marca dotrze do portu w Mombassie, skąd zostanie przetransportowane na pole naftowe operatora. Rozpoczęcie prac wiertniczych przewidziane jest na połowę kwietnia.

  PNIG Kraków od kilku lat aktywnie działa zwłaszcza we wschodniej Afryce. Wcześniej prace wiertnicze spółka wykonywała także w Ghanie i Mozambiku. Obecnie Spółka realizuje kontrakt urządzeniem IRI 750 dla Tullow Oil. RR 600 będzie drugim urządzeniem zaangażowanym w prace w Afryce.

  PNIG Kraków od trzydziestu lat aktywnie działa na międzynarodowym rynku upstreamu. Obecnie prowadzi prace wiertnicze: w Polsce, Ukrainie, Kazachstanie, Pakistanie i Ugandzie.