Vacon oficjalnie częścią grupy Danfoss

  Po tym jak firma Danfoss nabyła ponad 90% udziałów firmy Vacon Fiński producent napędów AC stał się oficjalnie częścią grupy Danfoss. Firma Danfoss starała się o kupno firmy Vacon od września tego roku.

  Firma Vacon, jeden z liczących się globalnych producentów napędów AC, od 1 grudnia 2014 jest częścią Grupy Danfoss. We wrześniu 2014 r Danfoss ogłosił wezwanie do akcjonariuszy Vacon z propozycją nabycia wszystkich akcji tej firmy. Pod koniec listopada, Danfoss uzyskał wszystkie wymagane zgody na połączenie obu firm od odpowiednich instytucji nadzoru i kontroli rynku oraz z sukcesem osiągnął cel wykupu ponad 90% udziałów firmy Vacon.

  Dzięki włączeniu Vacon w strukturę Danfoss oraz wykorzystując to najlepsze z obu firm, Danfoss umacnia swoją pozycję wśród światowych liderów na rynku przetwornic częstotliwości i rozwiązań napędowych AC.

  „Naszą klarowną ambicją jest bycie w czołówce firm globalnego rynku napędów AC. Jesteśmy przekonani, że prawdziwa wartość jest tworzona razem. Nowe przedsięwzięcie to miejsce, gdzie ludzie pracują razem, aby wspólnie tworzyć najlepsze produkty, aplikacje i usługi dla naszych klientów „, stwierdził Niels B. Christiansen, prezes i dyrektor generalny(CEO) firmy Danfoss.

  „Łącząc dwie silne i innowacyjne firmy zajmujące się napędami AC proponujemy klientom jeszcze bardziej konkurencyjną, innowacyjną i atrakcyjną ofertę. Połączenie sił oznacza również, że nowa firma będzie w stanie dalej inwestować zarówno w R&D jak i dział sprzedaży, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu w naszej działalności „, stwierdził Vesa Laisi, prezes i dyrektor generalny Vacon.

  Vesa Laisi po połączeniu firm obejmuje stanowisko prezesa nowego segmentu grupy Danfoss o nazwie Danfoss Drives.

  ” Także to co wspólne dla obu firm to pełne dedykowanie działalności napędom AC Vacon i Danfoss. To wyróżnia nas spośród konkurencji w tej branży. Vesa spędził większość swojej kariery w branży napędów AC i posiada bardzo głęboką wiedze o tym biznesie. To doświadczenie zapewni światowy poziom naszej oferty produktów i obsługi klienta”, stwierdził Niels B. Christiansen.