Valto

SHB – Valto, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Europie, to prawdopodobnie jedyne tego typu przemysłowe rozwiązanie systemowe LED High-Bay na rynku. Modułowa budowa, kilka opatentowanych rozwiązań technicznych, gwarantujących długoletnią niezawodność, wersja z sensorami, lampa albo źródło światła, czynią z niej świetne rozwiązanie dla różnych obszarów przemysłu i handlu.

Dzięki wersji e40, bezpośredniego zamiennika HQI 250W, cała modernizacja polega na wykręceniu HQI i wkręceniu Valto. Mamy natychmiast 45% oszczędności i lepiej oświetloną powierzchnię (pominięcie statecznika zwiększa oszczędności do blisko 60%). Doskonałą efektywność – wartość lx na zadanej płaszczyźnie roboczej, zyskujemy dzięki zintegrowanym soczewkom, które 20.000lm ze 150W, emitują światło w określonym kierunku. „Zaskakujący” efekt, możemy w razie potrzeby samodzielnie zredukować specjalnym zewnętrznym chipem o 30% – 50%, zmniejszając tym samym dodatkowo bieżące koszty energii (czasowo lub na stałe).

Charakterystyczną cechą konstrukcyjną Valto jest wymienny, zewnętrzny moduł: wariant on/off, sensor Rd + zmierzchowy, bluetooth. Dzięki niemu możemy w zależności od potrzeb organizacyjnych poruszać się dowolnie od rozwiązania on/off do inteligentnego w dowolnym czasie, również po zakupie wersji podstawowej.

Dzięki soczewkom, Valto charakteryzuje się bardzo niskim wskaźnikiem olśnienia UGR <15 i może być z powodzeniem stosowane nie tylko w obiektach przemysłowych, dając duży komfort i bezpieczeństwo pracy, ale również w wysokich obiektach biurowych typu loft / open space. Dodatkowym wyposażeniem może być wówczas klosz oraz odbłyśnik, dające łącznie ciekawy efekt estetyczny. Nasza konstrukcja jest przystosowana do funkcjonowania w środowisku DALI (0-10V) umożliwiającym regulację natężenia światła (często stosowanego w tego typu obiektach).

Jeżeli jednak naszym celem jest maksymalna redukcja zużycia energii, to wówczas proponujemy Valto, czy to jako źródło światła czy to jako samodzielną lampę, wyposażone w sensory dzięki którym obniżamy zużycie energii o nawet 90%. Zarówno w wersji uproszczonej (zarządzanie pilotem) oraz zaawansowanej (złożone programowanie ustawień) nie potrzebujemy skomplikowanego okablowania (dodatkowe koszty). Komunikacja odbywa się drogą bezprzewodową.

Wersja z sensorami daje jeszcze jedną ważną korzyć. W takim przypadku żywotność lamp zwiększa się kilkukrotnie i odnowienie modernizacji można planować za ca. 21 lat zamiast 7 lat. Trwałość Valto dla wskaźnika L70 to ponad 79.000h (test TM21). Możemy się natomiast pochwalić wskaźnikiem L95=54.000h uzyskanym w trakcie niezależnych testów laboratoryjnych (SGS)

Lampa uzyskała wiele certyfikatów: CE, REACH, RoHS, CB, oraz m.in. ENEC potwierdzający wyższy stopień bezpieczeństwa wyrobu (elektrycznego). Konstrukcja lampy została opatentowana w USA.

Dodatkowe dane techniczne jak i referencje znajdziecie Państwo na stronie produktu: https://www.linkedin.com/showcase/valto-sllpl/