ioThinx 4510 – Modułowy system I/O z wbudowanymi portami szeregowymi

W ofercie Elmark Automatyka pojawił się nowy, bardzo kompaktowy moduł wejść/wyjść – ioThinx 4510.

Posiada unikalny design i nowoczesne oprogramowanie, co czyni go idealnym rozwiązaniem do szerokich zastosować przemysłowych, głównie w dziedzinie gromadzenia danych. IoThinx 4510 posiada dwa porty Ethernet, które wspierają topologię łańcucha chain. Dodatkowo, wbudowany port szeregowy 1x RS-232/422 lub 2xRS-485 (dwuprzewodowy) umożliwia podłączenie do sieci urządzeń starszego typu, które posiadają tylko porty szeregowe. Wbudowana bramka Modbus RTU umożliwia przekonwertowanie danych z Modbusa RTU na Modbus TCP/MQTT/RESTFul API. Umożliwia to przedłużenie żywotności starszych urządzeń, które obsługują standardy szeregowe oraz łatwą integrację z rozwiązaniami chmurowymi. Dzięki wbudowanemu klientowi MQTT można w wygodny sposób przesłać dane Modbus oraz sygnały I/O do chmury.

W ioThinx 4510 można zastosować 32 wymienne moduły kontrolno-pomiarowe. Do dyspozycji mamy różne warianty wejść/wyjść cyfrowych oraz analogowych, przekaźników, potencjometrów, termometrów rezystancyjnych. Portfolio modułów jest naprawdę szerokie, więc bez problemu znajdziemy odpowiedni moduł dla naszej aplikacji

IoThinx 4510 posiada unikalną konstrukcję mechaniczną, która redukuje czas potrzebny na instalację i demontaż. Aby zamontować urządzenie na szynę DIN, podłączyć wszystkie przewody i moduły, nie są konieczne żadne narzędzia takie jak wkrętarki. Usunięcie wszystkich modułów z szyny DIN jest również łatwe dzięki zatrzaskowi i klapce zwalniającej. Urządzenie można w łatwy sposób konfigurować z wykorzystaniem konsoli webowej, a także umożliwia przenoszenie ustawień między modułami, co oszczędza użytkownikowi wiele czasu przy projektowaniu i wdrażaniu systemów przemysłowych.
IoThinx 4510 może pracować w szerokim zakresie temperaturowym, w wersji rozszerzonej nawet od -40 do 75°C.

ioThinx 4510 jest przystosowany do potrzeb inżynierów automatyków, którzy potrzebują urządzenia do zbierania sygnałów z urządzeń wspierających różne protokoły przemysłowe. Inżynierowie programiści również nie zostali pominięci i mogą wykorzystywać protokoły znane bliżej w branży IT wraz z mechanizmami bezpieczeństwa – MQTT z szyfrowaniem TLS, RESTful z HTTPs, SNMP w wersji 3.

Moduły kontrolno-pomiarowe oraz bramy przemysłowe we współpracy z usługami chmurowymi tworzą bardzo ciekawą synergiczną mieszankę, która umożliwia tworzenie nowoczesnych systemów w myśl idei Przemysłu 4.0 i IIoT. Urządzenia Moxa umożliwiają wysyłanie danych z sieci przemysłowych do dostawców chmurowych, a tam dalszą ich obróbkę, przetwarzanie, wizualizowanie, wysyłanie powiadomień e-mail/SMS, uczenie maszynowe, predictive maintenance, przechowywanie, wizualizowanie, upublicznianie i wiele więcej.

Szczegółowe informacje o produkcie można uzyskać na poniższej stronie internetowej: http://moxa.elmark.com.pl/2019/09/06/iothinx-4500/