Oprogramowanie VisionPro ViDi firmy Cognex

VisionPro ViDi firmy Cognex to przełomowe, oparte na głębokim uczeniu się, oprogramowanie do analizy obrazu zaprojektowane specjalnie pod kątem automatyki przemysłowej. Idealne do wykrywania defektów, klasyfikacji tekstury i materiału, weryfikacji montażu i zdeformowanej lokalizacji części, odczytywania znaków, w tym zniekształconego druku – wszystko w łatwym do wdrożenia interfejsie.

VisionPro ViDi – to nowatorskie podejście, które toleruje odchylenia i nieprzewidziane wady, idealne do:

  • Wykrywanie defektów
  • Klasyfikacja tekstury i materiału
  • Weryfikacja montażu i zdeformowane umiejscowienie części
  • Odczytywanie znaków, w tym zniekształconych nadruków

Potężny i szybki

VisionPro ViDi łączy w sobie specyficzność i elastyczność ludzkiej kontroli wzrokowej z niezawodnością, powtarzalnością i mocą skomputeryzowanego systemu – wszystko w łatwym do wdrożenia interfejsie.

4 ważne zestawy narzędzi:

Algorytmy Cognex ViDi są zoptymalizowane pod kątem rzeczywistej analizy obrazów przemysłowych, wymagając znacznie mniejszych zbiorów obrazów oraz krótszych okresów szkolenia i sprawdzania poprawności.

  1. LOKALIZACJA

ViDi Blue-Locate znajduje złożone obiekty i obiekty, ucząc się z obrazów opatrzonych adnotacjami. Algorytmy samouczące się lokalizują części, liczą półprzezroczyste szklane fiolki.

  1. WYKRYWANIE ANOMALIE I WAD ESTETYCZNCYH

ViDi Red-Analyze analizuje usterki segmentów lub inne obszary zainteresowania, ucząc się zmieniającego się wyglądu docelowej strefy; identyfikuje zadrapania na złożonych powierzchniach, niepełne lub niewłaściwe złożenia, a nawet problemy tkackie na tekstyliach, po prostu ucząc się normalnego wyglądu obiektu, w tym jego znaczących, ale tolerowanych odmian.

  1. KLASYFIKACJA OBIEKTÓW

ViDi Green-Classify oddziela różne klasy w oparciu o zbiór oznaczonych obrazów. Poprzez szkolenie w zakresie dopuszczalnych tolerancji, ViDi Green-Classify identyfikuje produkty na podstawie ich opakowania, klasyfikuje jakość szwów spawalniczych i oddziela akceptowalne lub niedopuszczalne anomalie.

  1. ODCZYT TEKSTÓW I ZNAKÓW

ViDi Blue-Read odszyfrowuje źle zdeformowane, ukośne i źle wytrawione kody za pomocą optycznego rozpoznawania znaków (OCR). Udoskonalona biblioteka czcionek identyfikuje większość tekstu bez dodatkowego programowania lub szkolenia czcionek dla szybkiej i łatwej implementacji. To niezawodne narzędzie może zostać przekwalifikowane w celu dostosowania do określonych wymagań aplikacji OCR – nie jest wymagane żadne doświadczenie w zakresie widzenia.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj:

https://www.cognex.com/products/machine-vision/vision-software/visionpro-vidi