Wiedza i doświadczenie w pigułce? ifmnovation!

Najnowsze technologie w automatyce przemysłowej, prace przy 6 dedykowanych stanowiskach i dyskusje branżowe z Przemysłem 4.0 w roli głównej. To tylko część oferty warsztatów marki ifm electronic, które odbędą się już w czerwcu.

W dniach 7-8.06.2018 w Radziejowicach pod Warszawą, odbędą się piąte warsztaty z cyklu „ifm wiedza i doświadczenie”. W pierwszej części spotkania fachowcy z wieloletnim doświadczeniem podzielą się z uczestnikami wiedzą z zakresu Przemysłu 4.0. Podejmą także dyskusję na temat wykorzystania najnowszych technologii w automatyce przemysłowej. W pierwszy dzień prelekcję poprowadzą m.in. absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej z 15 letnim doświadczeniem w tematyce szeroko pojętej automatyki przemysłowej Piotr Szopiński oraz Tomasz Kłopot również absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku Automatyka i Robotyka i jednocześnie pracownik naukowy Instytutu Automatyki, autor wielu publikacji dotyczących zagadnień związanych z wdrażaniem nowoczesnych metod regulacji.

Kolejna część to warsztaty przy dedykowanych stanowiskach, w blokach tematycznych, na których uczestnicy zastosują zdobytą wiedzę w praktyce. Tematy poruszane podczas warsztatów będą dotyczyły napędów i ich wymiany, automatyki procesowej, rozwiązań dla przemysłu, parametryzacji IO-Link i technologii 3D w robotyce.

Przemysł 4.0 bez tajemnic

Hasło przewodnie, które będzie towarzyszyć uczestnikom w tej edycji warsztatów to „ifmnovation”. Istotą spotkania jest praktyczna wiedza dotycząca monitorowania procesów produkcyjnych, wymiana doświadczeń z praktykami i ekspertami oraz poznanie nowości na rynku automatyki przemysłowej. Głównym tematem warsztatów będzie Przemysł 4.0, który budzi mnóstwo emocji w branży. Przedstawione zostaną innowacyjne rozwiązania, o których opowie m.in. Marek Maciejewski z ifm electronic. Eksperci wyjaśnią jakie ma on zastosowanie w codziennej pracy inżynierów 
i opowiedzą o szansach oraz zagrożeniach płynących z wykorzystania Przemysłu 4.0.

Wśród prelegentów pojawią się m.in. Jacek Czeczot, Bartosz Dudziński, Jarosław Szmalc i Adrian Kwiatkowski – specjaliści w dziedzinie automatyki przemysłowej, najnowszych technologii oraz tematyki związanej z szeroko pojętym Przemysłem 4.0. Warsztaty to doskonała okazja na zdobycie doświadczenia i wzbogacenie wiedzy podczas dwóch dni praktycznych zajęć i prelekcji.

Innowacje w praktyce

Warsztaty zostały podzielone na cztery moduły, w których dyskusje będą mieć związek
z uprzednio ustalonymi tematami. W Module I eksperci przedstawią temat utrzymania ruchu, oraz poruszą kwestie związane z automatyką procesową. Moduł II będzie dotyczyć optymalizacji procesów, technologii PMD w rozszerzonej rzeczywistości oraz standardowych rozwiązań IO-Link i parametryzacji. Moduł III i IV to część praktyczna spotkania poruszająca tematykę napędów, automatyki procesowej oraz rozwiązań dla Przemysłu 4.0, a także technologii 3D w robotyce. W trakcie trwania spotkania uczestnicy będą mogli poznać nowe formuły, a także technologiczne modernizacje — a to wszystko w duchu Przemysłu 4.0. Szczegółowe informacje dotyczące programu warsztatów, godzin rozpoczęcia prelekcji oraz zapisów na stronie
.

Źródło: ifm electronic