Większa sprawność i niezawodność w operacjach przemysłowych dzięki osuszaczom chłodniczym najnowszej generacji firmy Ingersoll Rand

Innowacyjna technologia wymiennika ciepła zapewnia obniżenie zużycia energii nawet o 24 procent i do 40 procent niższy spadek ciśnienia w bardziej kompaktowym wydaniu.

Duże procesy przemysłowe wymagające sprężonego powietrza bez wilgoci mogą teraz sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom dotyczącym ochrony środowiska dzięki osuszaczom chłodniczym najnowszej generacji firmy Ingersoll Rand®.Nowe osuszacze chłodnicze, przeznaczone dla klientów, dla których liczy się poszanowanie energii, zapewniają obniżenie jej zużycia nawet o 24 procent i do 40 procent mniejszy spadek ciśnienia, a także większą niezawodność, a wszystko to w obudowie zajmującej teraz o 20 procent mniej miejsca w porównaniu do modeli poprzedniej generacji.

„Nasi klienci oczekują wsparcia w dążeniu do obniżenia emisji tlenku węgla, działania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i obniżenia kosztów eksploatacji” – mówi Rolf Paeper, wiceprezes ds. zarządzania produktem i marketingu w dziale technologii i usług sprężania w Ingersoll Rand. „Opracowaliśmy technologię, która w nowych osuszaczach chłodniczych zapewnia wydajność, wysoką jakość powietrza i niezawodność, a jednocześnie mieści się w mniejszym, bardziej wydajnym i ekonomicznym opakowaniu”.

Niedawno wprowadzone cykliczne i standardowe niecykliczne osuszacze chłodnicze nowej generacji o wysokiej sprawności wyposażone są w innowacyjne wymienniki ciepła z zaawansowaną technologią obsługi skroplin i poprawioną charakterystyką wymiany ciepła. Ingersoll Rand, światowy lider w branży sprężonego powietrza, gazu i usług serwisowych, Oferują wydajność 1300–2250 m3/godz. i dostarczają suche powietrze klasy 4, przy ciśnieniowym punkcie rosy (PDP) +3°C. Nowy inteligentny sterownik stale monitoruje poziom skroplin w separatorze wilgoci, aby zoptymalizować opróżnianie poprzez elektroniczny zawór bezstratny. Jeśli odpływ nie jest prawidłowo opróżniany z powodu zanieczyszczenia lub innych nieprawidłowości, sterownik automatycznie dostosuje kolejność sterowania odpływu w celu utrzymania optymalnego opróżniania i wydajności osuszacza.

Osuszacze chłodnicze Ingersoll Rand korzystają z technologii separacji odśrodkowej w celu usunięcia wilgoci w najzimniejszym punkcie instalacji. Gdy strumień powietrza jest chłodzony w wymienniku ciepła, wilgoć ze strumienia powietrza skrapla się i jest odprowadzana przez elektronicznie sterowany odpływ skroplin. Efektem jest bardzo skuteczne usuwanie wilgoci i suche, czyste powietrze w połączeniu z niskim spadkiem ciśnienia.

W osuszaczu cyklicznym wysokiej sprawności do obiegu chłodniczego dodawany jest zbiornik do przechowywania masy termicznej w celu przechowywania energii chłodniczej. Skraca to czas pracy sprężarki i oferuje klientom dodatkowe oszczędności energii.

Aby zapewnić trwałość i niezawodność podczas pracy, nowe osuszacze chłodnicze zostały przetestowane w komorze klimatycznej, w celu symulacji najtrudniejszych warunków środowiskowych i posiadają homologację zgodną ze specyfikacjami normy ISO 9001.

Dodatkowe informacje dotyczące osuszaczy chłodniczych nowej generacji można uzyskać na stronie www.ingersollrandproducts.com lub u lokalnego przedstawiciela handlowego.


Źródło: Ingersoll Rand