Wielki Event Robotyczny na Targach Automa

  WObit wspólnie z zarządem MTP organizuje event robotyczny na majowych targach AUTOMA w Poznaniu. Na powierzchni ponad 130 m2 przygotowano 3 dniowy Event Robotyczny, który z pewnością przyciągnie wielu fascynatów robotyki, młodzież oraz firmy. Przygotowane specjalnie projekt y- atrakcje, pozwalają na aktywne uczestnictwo zwiedzających AUTOMĘ. Tak jest z wyścigami robotów MAOR-RACE, w których otrzyma nagrodę każdy, kto pokona wszystkie przeszkody i dotrze swoim robotem do mety przed 3 innymi przeciwnikami. Kolejną atrakcją będą zawody robopiłkarskie MAOR-CUP, w których zwiedzający bez ograniczeń wiekowych sterując swoim minirobotem strzela gole do bramki, a przeszkadza mu w tym automatycznie sterowany robopiłkarz na boisku wielkości biurka. Z kolei w lidze miniSUMO wziąć mogą udział osoby nie znające technik programowania, gdyż oprogramowanie SPARTA, w którym uczestnik przygotowuje do walki swojego minirobota jest graficznym intuicyjnym oprogramowaniem obsługiwanym już z powodzeniem przez 8-latków.

  Firmy i uczelnie będą miały okazję zainteresować się seryjnie produkowanym robotem mobilnym MOBOT-EXPLORER, gdyż dzięki niskiej cenie platforma tego robota służyć może do rozbudowy o manipulator, kamerę inspekcyjną czy inne dodatki spełniające szczegółowe wymagania aplikacji. W scenerii Marsa wypróbować można właściwości trakcyjne tego robota.

  Do organizacji tego wydarzenia włączyła się aktywnie Politechnika Poznańska pokazując nie tylko współpracę z firmą WObit, ale ciekawe projekty uczelniane z zakresu robotyki. Uczelnia ma okazję promować osiągnięcia zachęcając młodzież do podejmowania studiów na ciekawych kierunkach. Dzięki doktorom i profesorom z Politechniki Poznańskiej i fachowcom z dziedziny robotyki w dniu 20 maja w 300 osobowej sali konferencyjnej targów będzie można wysłuchać wykładów n.t. praktycznej robotyki, automatyki i pomiarów.

  Seminarium będzie miało charakter popularno naukowy.

  Szczegółowy program wystąpień pojawi się na stronie www.mobot.pl

  Event robotyczny jest więc skierowany nie tylko do młodzieży, ale szkół czy firm pragnących szkolić w zakresie małej robotyki czy podejmować projekty z zakresu robotyki mobilnej.