Wielkie święto branży odlewniczej – Targi METAL już od 19 do 21 października

W tym roku „Przemysłowa Jesień” zajmie aż 7 hal wystawienniczych. Udział w wystawie potwierdziło ponad 150 firm z 14 krajów. Silną reprezentację stanowią przedsiębiorcy niemieccy. Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to jedno z największych wydarzeń branży odlewniczej na świecie. 

Obecność wielu znaczących firm, konkretni, dedykowani klienci, spotkania, konferencje, seminaria, goście z całego świata, uznani eksperci – kolejna edycja targów METAL, która odbędzie się od 19 do 21 października 2021 roku zapowiada się interesująco. Swój udział w Targach METAL potwierdziło już 150 firm z Polski, Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Francji, Włoch, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Indii, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych. 

Targi METAL od lat cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców niemieckich. Na liście tegorocznych wystawców znajdziemy m.in. ABP Induction Systems, AUG, CALDERYS Refractory Solutions, CASPARI, ConviTec, DÖRENTRUP, DIAMANT METALLPLASTIC, EKW, ExOne, FRIESS, Heinrich Wagner Sinto Maschinenfabrik, HKO Isolier und Textiltechnik, HOHNEN, KARL SCHMIDT, KBO, KrampeHarex, KüNKEL WAGNER, LAEMPE, MAGMA, MARX, METALS HUB, MKR METZGER, Opti-color, OTTO JUNKER, Sensor Control, SIMPSON Technologies, Technofond, THERMAL Dynamics, VELCO i VULKAN INOX.  

Targi METAL – cała branża w jednym miejscu!

W trakcie targów będzie można zapoznać się z szeroką gamą produktów poświęconych branży odlewniczej i pozyskać nowych klientów. To także doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami przemysłu odlewniczego z całego świata.  Na stoiskach pojawią się m.in. światowi dostawcy oprogramowania pozwalającego zarządzać i usprawniać wszystkie procesy produkcji w odlewniach (Abas Business Solutions Poland), czy ofertą firm zajmujących się produkcją i sprzedażą produktów i środków pomocniczych dla odlewni stopów metali nieżelaznych – SPECTRO POLAND Sp. z o.o. jest przedstawicielstwem firmy SPECTRO ANALYTICAL INSTRUMENTS GmbH i SPECTRO SCIENTIFIC światowych liderów w branży aparatury spektralnej i analitycznej. Podczas trzech targowych dni, goście METALU będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą spektrometrów iskrowych, emisyjnych (w tym ICP OES) i fluorescencji rentgenowskiej ED-XRF. Merytorycznym uzupełnieniem wystaw będzie Posiedzenie Komisji Odlewnictwa PAN.

Ofertę Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL uzupełniają liczne wystawy towarzyszące. Podczas poprzedniej edycji udany debiut zaliczyły Targi Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT. Nowoczesne maszyny i urządzenia, surowce, komponenty i materiały stosowane do procesów metalurgicznych zaprezentowane zostaną podczas Międzynarodowych Targów Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali NieżelaznychALUMINIUM&NONFERMET. METAL 2021 to także targi RECYKLING, które obejmują przerób metali nieżelaznych.

AMAFOND podczas Targów METAL

Wieloletni partner Targów METAL – Stowarzyszenie Dostawców Maszyn i Materiałów dla Odlewni AMAFOND świętuje w tym roku 75 rocznicę swojego powstania. W sieci pojawiła się nowa strona internetowa stowarzyszenia. AMAFOND zapowiada także zaznaczenie tego wspaniałego jubileuszu podczas październikowej wystawy.

Seminaria i konferencje 

Targom METAL towarzyszyć będą liczne spotkania, warsztaty i konferencje. Jednym z nich będzie „Seminarium obróbki laserowej” organizowane przez Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiej Akademii Nauk oraz Warsztaty szkoleniowe w kontekście Przemysłu 4.0 organizowane przez Wszechnicę UJ, International Development Norway, Politechnikę Rzeszowską i firmę Pratt&Whitney.

Już dziś, zapraszamy wszystkich gości targów na semiarium „Problemy w badaniach odlewów staliwnych i żeliwnych w oparciu o obowiązujące normy”. Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. krótkie informacje o rozwoju nowych technologii odlewniczych. Interesująco zapowiada się także warsztat „Jak skuteczny jest proces czyszczenia laserowego z powierzchni metalowych?” Oba wydarzenia wpisują się w program XXIX Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH, od lat towarzyszących targom METAL. 

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie www.metal.targikielce.pl oraz na Profilu Linkedin: https://www.linkedin.com/showcase/metal-trade-fair  

Do zobaczenia od 19 do 21 października 2021 r. w Targach Kielce!