Wielokrotnie nagradzane bezpłatne szkolenie Tork VR Clean Hands jest teraz jeszcze łatwiej dostępne dla użytkowników

Z okazji Światowego Dnia Higieny Rąk, obchodzonego 5 maja, Tork, marka firmy Essity, ogłasza, że wielokrotnie nagradzany trening Tork VR Clean Hands jest teraz dostępny bezpłatnie na każdym urządzeniu. Do tej pory, aby wziąć udział w szkoleniu, należało posiadać smartfon z zestawem VR. Teraz jest ono dostępne także na komputerach stacjonarnych i laptopach. W ten sposób szkolenie stało się jeszcze bardziej powszechne i pracownicy ochrony zdrowia mogą z niego skorzystać w dowolnym miejscu i czasie.

Sekundy ratują życie – umyj ręce! – to tegoroczne hasło Światowego Dnia Higieny Rąk. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przypomina, że mycie rąk jest najważniejszym elementem profilaktyki zakażeń. Ta prosta czynność ratuje życie i podnosi standardy higieny na całym świecie. Chcąc wspierać pracowników ochrony zdrowia, Tork udostępnia szkolenie Tork VR Clean Hands na dowolnym urządzeniu elektronicznym. Przenosząc się do wirtualnego świata, mogą oni przećwiczyć każdy z 5 etapów higieny rąk zalecanych przez WHO. 

Najnowsze badania pokazują, że 80% personelu medycznego chciałoby poprawić przestrzeganie zasad higieny rąk. 

– Pracownicy ochrony zdrowia wykonują ogromną pracę, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentom i sobie. Jednocześnie nieustannie szukają sposobów na doskonalenie procedur higienicznych. Udostępniając szkolenie Tork zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych, umożliwiamy przeprowadzenie treningu w każdym miejscu o dowolnej porze – mówi Tom Bergin, Marketing Director – Healthcare, Essity Professional Hygiene.

Szkolenie Tork VR Clean Hands powstało we współpracy z naukowcami oraz ekspertami Programu Zwalczania Zakażeń ze Szpitala Uniwersyteckiego w Genewie oraz innych szpitali uniwersyteckich z całego świata. Owocem tej pracy stał się interaktywny trening nagrodzony w ubiegłym roku w prestiżowym konkursie Interclean Innovation Award w Amsterdamie. Szkolenie jest obecnie dostępne w 7 językach – polskim, angielskim, niemieckim, holenderskim, francuskim, hiszpańskim i arabskim.

Więcej informacji o ofercie środków dezynfekujących Tork i dostęp do szkolenia Tork Clean Hands: https://www.tork.pl/higiena/dobra-higiena/tork-clean-care/sluzba-zdrowia/czyste-rece/

Źródło: Survey Badanie przeprowadzone wśród 1017 pracowników ochrony zdrowia. Badaniem objęto praconików ze Stanów  Zjednocznonych, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec i Polski. Badanie dla Tork przeprowadzone w okresie od 23.11.2018 do 07.12.2018 z wykorzystaniem panelu badawczego CINT.


Tork