Wiosną ruszy kolejna fabryka firmy Faurecia

    Grupa Faurecia buduje w Polsce kolejny zakład produkcyjny. Będzie on związany z działalnością Faurecia Interior Systems. Będą powstawały tam aluminiowe elementy dekoracyjne do wnętrz pojazdów.

    Budowa nowego zakładu w systemie greenfield została rozpoczęta w październiku 2012 r. w Legnickiej SSE w pobliżu działającego już od 2002 roku zakładu Grupy Faurecia. Jego uruchomienie planowane jest wiosną br. Będzie obejmował trójzmianowy system produkcyjny z tłocznią, wtryskarnią, szlifiernią i montażownią. Produkcja rozpocznie się od elementów dekoracyjnych dla Mercedesa Klasy C. na początku zakład ma zatrudniać ok. 200 osób, a docelowo za 3 lata – 570.

    Faurecia jest jednym z największych dostawców komponentów motoryzacyjnych. Cztery główne Grupy Biznesowe firmy to: Automotive Seating (siedzenia samochodowe), Emissions Control Technologies (technologie kontroli spalin), Interior Systems (moduły wewnętrzne)oraz Automotive Exteriors (moduły zewnętrzne).

    Faurecia w Polsce jest obecna od 1996 r. i działa w obrębie firm zlokalizowanych w Grójcu, Wałbrzychu, Legnicy i Gorzowie. W sumie zatrudnia ponad 6 000 osób.