Wonderware MES – dostępny w polskiej wersji językowej

    Firma ASTOR na początku marca 2010 wprowadziła na rynek polską wersję językową rozwiązania Wonderware MES. System ten służy do wspierania procesów zarządzania produkcją, optymalizacji produkcji, kontroli kosztów przestojów i awarii oraz integracji systemów w obszarach produkcji z systemami ERP.

    Rozwiązanie Wonderware MES pozwala na łatwe i elastyczne wdrażanie systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie produkcją klasy MES, dzięki zastosowaniu modułowej architektury ArchestrA. Jądrem systemu jest Platforma Systemowa Wonderware, uzupełniona modułami funkcjonalnymi Wonderware MES – Performance oraz Operations.  Z kolei interfejs Wonderware Enterprise Integrator, służący do integracji z systemami ERP, pozwala użytkownikom, wybierającym rozwiązanie Wonderware MES, na skrócenie czasu wdrożenia i uruchamiania systemów, co wydatnie wpływa na wyniki finansowe tych przedsiębiorstw.

    „Wprowadzenie polskiej wersji językowej systemu jest kluczowym elementem strategii firmy ASTOR, w zakresie oferty rozwiązań klasy MES, której głównym filarem jest szybka reakcja na potrzeby zgłaszane przez użytkowników rozwiązania. Dużym atutem jest elastyczność dostarczanego systemu Wonderware MES. Pozwala ona na dopasowanie opisu interfejsów systemu informatycznego do nomenklatury, stosowanej w konkretnej firmie produkcyjnej – znacznie skraca to proces szkolenia i adaptacji użytkowników po wdrożeniu systemu.” – podsumowuje Jarosław Gracel, Wonderware MES Product Manager w firmie ASTOR.