Wrocławski Bosch rośnie

    W 2011 roku zakładany jest dalszy wzrost produkcji zakładu Bosch pod Wrocławiem, m.in. w związku z uruchomieniem produkcji dla BMW. Polska fabryka należy do działu branżowego Chassis Systems Brakes i zajmuje się produkcją najważniejszych komponentów układów hamulcowych do aut osobowych.

    Stały rozwój spółka zawdzięcza szerokiemu spektrum odbiorców. Produkty z Wrocławia trafiają do prawie wszystkich renomowanych producentów aut na świecie: Citroen, Dacia, Ferrari, Fiat, Ford, Iveco, Lancia, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Suzuki, Toyota i VW. W 2010 r. do grupy klientów dołączyło BMW.

    W 2011 r. spółka oczekuje dalszego wzrostu zarówno w segmencie zacisków jak i siłowników hamulcowych. W obydwu segmentach będą to nowe warianty produktów, które po raz pierwszy będą produkowane właśnie we Wrocławiu. Oprócz tego uruchomiono nowe linie w segmencie siłowników hamulcowych dla Opla i Fiata.

    Obecnie dolnośląska fabryka zajmuje powierzchnię 198 100 m2, przy czym powierzchnia budynków wynosi 33 000 m2, a powierzchnia produkcyjna 18 000 m2. Rozwój działalności wpłynął pozytywnie na zatrudnienie. Na koniec 2010 r. liczba pracowników wynosiła 821 osób, czyli o 42 osoby więcej niż rok wcześniej. W ub.roku Bosch zainwestował 6,4 mln euro w rozbudowę zakładu, w uzupełnieniu do ok. 22 mln zainwestowanych w latach 2008 i 2009.