Wspomaganie procesów przemysłowych na targach w Sosnowcu

  Listopad co roku w Expo Silesia zdominowany jest przez targi HAPexpo związane z automatyką i pneumatyką.

  W tym roku do oferty sosnowieckiego organizatora w weszły kolejne tematy: Targi Robotyzacji i Automatyzacji w Przemyśle ROBOTshow oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Całość wydarzenia uzupełniają Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO. Tym samym, w dniach 16–18 listopada 2011 roku, w Expo pojawi się bardzo szeroka oferta targowa poświęcona tematyce wspomagania procesów produkcji w zakładach przemysłowych – automatyki i pneumatyki, robotyzacji i utrzymania ruchu.

  Na sosnowieckich targach będzie można zobaczyć ofertę ponad 150 firm. W programie całego wydarzenia znalazły się m.in. dynamiczna i statyczna wystawa robotów przemysłowych, strefa warsztatowa „wypróbuj naszego robota”, gdzie zarejestrowani specjaliści będą mogli osobiście sprawdzić działanie prezentowanych urządzeń czterech producentów oraz strefa widowiskowych zawodów „sumo robotów”.

  Wśród uczestników targów można spodziewać się przedstawicieli różnych branż wykorzystujących w swojej produkcji automatyzację procesów. Targom towarzyszy bowiem specjalna strefa kontaktów biznesowych i rozmów B2B, nazwana przez organizatorów Kondensatorami Przedsiębiorczości. Jednym z jej elementów będzie konferencja branży Automotive, poświęcona automatyzacji produkcji i wykorzystaniu nowych polimerów. Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przyjęli przedstawiciele około 100 firm – inwestorów z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także stref ościennych. Są to firmy z branż automotive, spożywczej, budowlanej, maszynowej, a także lotniczej, energetycznej i górniczej.

  ROBOTshow, HAPexpo, ProWELDex

  Targi zgromadzą ofertę firm wytwarzających i dystrybuujących roboty przemysłowe oraz oferujących rozwiązania IT w zakresie robotyzacji i automatyzacji procesów. Na bazie organizowanego wcześniej salonu robotyki powstał samodzielny projekt targowy, na którym można zapoznać się z funkcjonalnością najnowszych robotów przemysłowych i możliwościami zastosowania danych rozwiązań w przemyśle. Strategicznym partnerem targów jest firma ASTOR z Krakowa, organizator warsztatów robo tycznych i zawodów robotów. Wśród wystawców imprez znajdą się m.in. Mitsubishi, Prema, PneumatSystem, KeyEnce International czy Wichary Technologies. Ofertę targową dla tej branży uzupełnia wystawa automatyzacji i robotyzacji w spawalnictwie ProWELDex.

  OILexpo

  To jedyna na polskim rynku oferta wystawiennicza dla branży olejowej, która pomimo premierowej edycji będzie mogła się pochwalić uczestnictwem wielu branżowych potentatów. Udział w targach wezmą głównie dystrybutorzy olejów i środków smarnych, odkurzaczy przemysłowych oraz firmy zajmujące się olejami przepracowanymi. Wśród wystawców będzie można spotkać m.in. firmy Orlen, Fuchs Oil, Mobil, Shell, a trwają jeszcze rozmowy z kolejnym znaczącym producentem, firmą Lotos. Uzupełnieniem oferty wystawienniczej będzie seminarium branżowe poświęcone kwestiom smarowania maszyn i urządzeń z perspektywy inżynierii materiałowej i budowy maszyn oraz jego wpływu na pracę urządzeń przemysłowych organizowane pod egidą Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Technologii Eksploatacji, a także Polskiego Towarzystwa Tribologicznego. A wśród ciekawostek targowych na pasjonatów F1 będzie czekał wirtualny symulator jazdy samochodem, na stoisku jednego z wystawców.

  RubPlast EXPO

  Lokalizacja imprezy w czołowej polskiej aglomeracji przemysłowej umożliwia zapoznanie się z ofertą maszyn i urządzeń dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, narzędzi oraz technologii przetwórczych przedstawicielom wielu branż przemysłowych, jakie zlokalizowane są na Śląsku. Na targach będzie można znaleźć też gamę urządzeń do recyklingu odpadów gumowych i tworzyw sztucznych oraz osprzętu informatycznego, testującego i pomiarowego. Partnerem sosnowieckich targów jest firma Azoty Tarnów – wiodący polski producent tworzyw konstrukcyjnych. Na targach będzie też można zobaczyć m.in. ofertę firm Erema, Fompol, Plastigo, Staubli.

  Targi HAPexpo i grupa pozostałych branżowych imprez organizowanych w połowie listopada w Sosnowcu, to jedyne tak kompleksowe wydarzenie targowe na południu Polski poświecone wspomaganiu procesów produkcyjnych.

  Więcej informacji o targach można uzyskać na stronach: www.robotshow.pl, www.hapexpo.pl, www.oilexpo.pl oraz www.rubplast.pl