Wyjątkowe rozwiązania technologiczne i bogata merytoryka

Zakończyły się kolejne edycje targów przemysłu maszynowego, organizowane co roku w kieleckim ośrodku wystawienniczo kongresowym. Wystawy przeszły do historii jako pełne zaskakujących nowości. Dlaczego tegoroczne odsłony targów na długo zostaną w pamięci uczestników?

Trzy dni targowe, 8 imprez,  blisko 6000 zwiedzających, 554 wystawców i łącznie ponad 6 500 m2– tak najkrócej można podsumować minione wydarzenie, w którego skład wchodziły wystawy STOM-TOOL, STOM- BLECH, SPAWALNICTWO, CONTROL-STOM, PNEUMARTICON, i EXPO-SURFACE. W tym samym czasie debiutowały także Targi Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER oraz Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY. Tereny Targów Kielce stały się stolicą najnowocześniejszych maszyn, niezawodnego sprzętu i innowacyjnych rozwiązań. Targi skupiły tym samym czołowych producentów i dystrybutorów narzędzi, jak również branżowych specjalistów, których łączy m.in. chęć zapoznania się z najnowszymi technologiami.

Debiutujące targi wręcz podbiły serca zwiedzających. Organizowany w ramach targów WIRTOPROCESY Dzień Druku 3D przyciągnął wiele zwiedzających, okazując się tym samym strzałem w dziesiątkę. Dużą popularnością cieszyła się także Konferencja 4Poland, prowadzona podczas targów STOM-TOOL przez Grupę Polskie Centrum Narzędziowe S.A. Mocnym punktem merytorycznym w czasie wystawy EXPO-SURFACE były wykłady prowadzone przez ekspertów naukowych z  Katedry Chemii i Korozji Metali Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Piąta edycja Targów Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni była także okazją do wymiany doświadczeń związanych z technologiami antykorozyjnymi, a to przy okazji wygłaszanego referatu pt. Roto-Arc Innowacyjny System Rozpylania do natryskiwania cieplnego powłok antykorozyjnych. Na uwagę zasługiwało także seminarium Innowacje szansą krajowego sektora hydrauliki i pneumatyki wobec wyzwań rynku, współorganizowane przez Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych oraz Katedrę Urządzeń Mechatronicznych Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej w ramach targów PNEUMATICON.