Zamet Industry rozwija eksport do Rosji

    Zamet Budowa Maszyn – należąca do notowanego na warszawskiej GPW Zamet Industry – zawarła kolejny kontrakt z INCO Engineering Czechy, opiewający na kwotę o równowartości ponad 17,7 mln zł. Umowa dotyczy zaprojektowania i wykonania części mechanicznej dwóch maszyn wyciągowych dla rosyjskiego kontrahenta współpracującego z INCO Engineering.

    Grupa Zamet regularnie współpracuje z INCO Engineering Czechy – dostawcą rozwiązań technicznych do transportu pionowego, pochyłego i poziomego w kopalniach głębinowych – szczególnie w zakresie eksportu maszyn na rynek rosyjski i czeski.

    Najnowszy kontrakt z INCO Engineering jest dla nas niezwykle istotny. Po pierwsze, umacniamy naszą pozycję w bardzo perspektywicznym dla Zametu sektorze maszyn dla górnictwa i produktów do transportu pionowego. Po drugie, rozwijamy współpracę z naszym wieloletnim partnerem – czeską INCO Engineering. O wyborze naszej oferty przesądziły dotychczasowe doświadczenia ze współpracy z INCO, poparte doskonałą jakością wykonania, terminowością oraz rzetelnością. Rozwiązania oferowane przez Zamet po raz kolejny trafią na bardzo chłonny rynek rosyjski, który po trzech kwartałach 2011 r. wygenerował ponad 10% przychodów Grupy – powiedział Wojciech Wrona, prezes zarządu Zamet Industry.

    Zamet Industry systematycznie rozwija działalność eksportową. Na początku roku Grupa informowała o zawarciu przez Zamet Budowa Maszyn umowy z czołowym dostawcą i eksporterem uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego, firmą Bumar. Kontrakt o wartości sięgającej 16 mln zł dotyczy wykonania i dostawy hydraulicznej prasy poziomej. Wyprodukowane przez Zamet urządzenie trafi finalnie do klienta indyjskiego.

    Po trzech kwartałach 2011 roku Zamet Industry odnotowała przychody w wysokości 116,4 mln zł, co oznacza wzrost o 128% w porównaniu do analogicznego okresu 2010 roku. Zysk netto Grupy zwiększył się o 234% – do 13,6 mln zł, a rentowność netto wyniosła blisko 12%. Zarząd Zamet Industry oczekuje skonsolidowanych przychodów za 2011 rok w wysokości 164,2 mln zł, co oznacza wzrost o 112%. Zgodnie z prognozą, w 2011 roku zysk netto może wynieść 22,5 mln zł wobec 1,8 mln w 2010 r.