Zamet Industry współpracuje z Interspeed Trade

  Zamet Budowa Maszyn należąca do Zamet Industry – grupy kapitałowej zajmującej wiodącą pozycję na rynku wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych w Polsce i na świecie – podpisała kontrakt na prace modernizacyjne urządzeń walcowniczych dla Interspeed Trade z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wartość zamówienia sięga 2,7 mln zł.

  Umowa z Interspeed Trade – producentem opakowań papierowych, a także wyrobów stalowych oraz zimnogiętych – obejmuje modernizację klatki walcowniczej oraz związane z nią prace projektowe i szkolenie personelu. Zakończenie realizacji planowane jest w październiku 2011 roku.

  „Umowa z Interspeed Trade to efekt naszych działań na rynku wyposażenia hut i walcowni. Mamy szerokie doświadczenie w zakresie podobnych prac, poparte licznymi realizacjami, w ostatnim okresie między innymi dla Huty Stalowa Wola, Huty Łabędy czy Instytutu Metalurgii Żelaza. Dzięki konkurencyjności ofert składanych przez spółkę, innowacyjnym rozwiązaniom i wysokiej jakości oferowanych usług, na bieżąco pozyskujemy kolejnych klientów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Wkrótce – na przełomie września i października akcje grupy kapitałowej Zamet zadebiutują na GPW. Dzięki temu będziemy mogli dalej umacniać naszą pozycję Polsce, rozszerzać eksport i dywersyfikować ofertę” – powiedział Wojciech Wrona, prezes zarządu Zamet Industry SA.

  Grupa kapitałowa Zamet działa na rynku wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych w Polsce i na świecie. Klientami Grupy Zamet są: firmy wyposażające morskie platformy wiertnicze, huty, porty, duże firmy z sektora przemysłowego, a głównym przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż zagraniczna (od 50% do 75% przychodów).

  Zamet Industry specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla sektora offshore i przemysłu hutniczego.

  Natomiast spółka zależna – Zamet Budowa Maszyn – jest jednym z większych producentów i dostawców wyposażenia hut, walcowni i zakładów przetwórstwa metali nieżelaznych w kraju. Firma zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem zarówno pojedynczych urządzeń jak i całych ciągów technologicznych. W ofercie spółki znajdują się m.in. maszyny i linie dla przetwórstwa miedzi oraz aluminium. Ponadto, Zamet Budowa Maszyn oferuje maszyny i urządzenia hutnicze oraz dla przemysłu przetwórstwa stali, jak również elementy hydrauliki siłowej, a także prowadzi remonty i modernizacje takich urządzeń.