Zasilacze o najwyższej funkcjonalności z możliwością pracy w ekstremalnych warunkach otoczenia i certyfikatem SIL 3

Zasilacz QUINT4-PS/1AC/24DC/20/+ posiada wbudowany tranzystor odsprzęgający MOSFET (brak konieczności stosowania osobnego modułu przy redundancji) oraz certyfikat SIL 3, zapewnia maksymalną dyspozycyjność systemu i maksymalną niezawodność eksploatacyjną. Zasilacz posiada powłokę ochronną płytki PCB i dopuszczenie ATEX/IECEx do obszarów zagrożonych wybuchem (strefa 2).
Zasilacze serii Quint4 mają zintegrowany interfejs NFC umożliwiający ich parametryzację za pomocą urządzeń mobilnych lub komputera. Dzięki temu rozwiązaniu można dokładnie dostosować wartości progowe komunikatów sygnalizacyjnych i charakterystykę wyjściową zasilacza do potrzeb instalacji.
Kolejną zaletą jest możliwość skopiowania ustawień. Po wykonaniu parametryzacji zasilacza ustawienia mogą być w łatwy sposób przeniesione na inne urządzenia za pomocą specjalnej aplikacji lub oprogramowania. Ponadto przyciski regulujące napięcie wyjściowe można zablokować a konfigurację zabezpieczyć hasłem, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi.
• TECHNOLOGIA SFB – SELEKTYWNE WYZWALANIE WYŁĄCZNIKÓW INSTALACYJNYCH
Ważnym atutem czwartej generacji zasilaczy Quint jest ich rezerwa mocy. W przypadku wystąpienia zwarcia po stronie wtórnej zasilacza technologia SFB dostarczy 6-krotność prądu znamionowego: 120 A przez 15 ms, co pozwoli na selektywne i magnetyczne wyzwolenie wyłącznika nadmiarowo-prądowego w uszkodzonym obwodzie, podczas gdy reszta podłączonych równolegle do zasilacza odbiorów będzie pracowała dalej bez żadnej przerwy w zasilaniu. Zapewnia to niezawodną i tanią ochronę 24 V obwodów DC. W zależności od indywidualnych potrzeb technologia SFB może zostać wyłączona.
• ŁATWA ROZBUDOWA SYSTEMU
Przy rozbudowie instalacji można wykorzystać statyczną rezerwę mocy zasilacza Quint4. W przypadku modelu QUINT4-PS/1AC/24DC/20/+ statyczna rezerwa mocy pozwala w sposób ciągły przeciążyć zasilacz do 125% i pracować jako model 25A. Informacja o takiej pracy może zostać wysłana przez wyjście sygnalizacyjne, dzięki czemu użytkownik ma świadomość, że system pracuje pod dużym obciążeniem, zapewniając jednocześnie wystarczająco dużo czasu na podjęcie odpowiednich działań. W rezultacie rozbudowa instalacji może być w dowolnym czasie bezpiecznie wykonana. Drugim czynnikiem, który może prowadzić do spadku napięcia wyjściowego a w konsekwencji do przestojów, jest załączanie odbiorników o wysokim prądzie rozruchowym lub gdy jednocześnie uruchamia się kilka odbiorników 24 V. Dzięki dynamicznej rezerwie mocy Quint4 jest w stanie dostarczyć 30A przez pięć sekund. Dlatego zamiast np. zasilacza 30 A wystarczy nam zasilacz 20 A o szerokości zaledwie 70mm.
Czwarta generacja mocnych zasilaczy QUINT POWER zapewnia dzięki nowym funkcjom maksymalną dyspozycyjność systemu.
• FUNKCJA PREWENCYJNEGO MONITOROWANIA
Zaawansowana funkcja prewencyjnego monitorowania zapewnia szybkie wykrycie krytycznych sytuacji. Sygnalizacja realizowana jest poprzez diody LED na przednim panelu i wyjścia sygnalizacyjne.