ZCh Police uruchamiają ostatnią z zatrzymanych jesienią linii produkcyjnych

  Zakłady Chemiczne Police uruchamiają ostatnią z czasowo wyłączonych jesienią ubiegłego roku linii produkcyjnych.

  „Zarząd ZCh Police podjął uchwałę o przywróceniu do eksploatacji linii A wytwórni amoniaku. Linia ta została wyłączona z eksploatacji od dnia 15.09.2009 r. w ramach dopasowania mocy produkcyjnych do aktualnej sytuacji rynkowej” – czytamy w komunikacie.

  Spółka podała, że po uruchomieniu linii A wytwórni amoniaku przywrócone do eksploatacji będę wszystkie instalacje produkcyjne wyłączone w ramach dopasowania mocy produkcyjnych. Tydzień temu ZCh Police uruchomiły ciąg Zakładu Kwasu Siarkowego.

  W połowie stycznia Police uruchomiły na okres wiosennego sezonu sprzedaży, tj. do końca marca 2010 roku, jedną z dwóch czasowo wyłączonych linii produkcyjnych nawozów wieloskładnikowych.

  Z kolei na początku lutego uruchomiły ostatnią z czasowo wyłączonych linii produkcyjnych nawozów wieloskładnikowych oraz jedną z czasowo zatrzymanych linii produkcyjnych kwasu fosforowego.

  We wrześniu 2009 roku Police czasowo ograniczyły moce wytwórcze: nawozów wieloskładnikowych o ok. 31%, amoniaku o ok. 50%, kwasu fosforowego o 23% i kwasu siarkowego o 31%.