Zintegrowane rozwiązania firmy Castrol

Poprawa produktywności obróbki skrawaniem dzięki trzem elementom składowym

Obróbka skrawaniem to jedna z kluczowych operacji w wielu branżach produkcyjnych. Utrzymanie produktywności przy zmniejszeniu zużycia energii i oszczędności wody oraz ograniczeniu odpadów stanowi duże wyzwanie. Firma Castrol opracowała zintegrowane produkty do obróbki skrawaniem, aby pomóc firmom rozwiązać ten problem. Trzy elementy składowe do obróbki metali firmy Castrol to:

● wodorozcieńczalne chłodziwa obróbcze o wydłużonej żywotności,

● płyny myjące na bazie wody, nadające się do recyklingu,

● digitalizacja – wszystko pod kontrolą dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym.

W firmie Castrol, podobnie jak w Twojej firmie, dążymy do zwiększenia zrównoważonego rozwoju. Dlatego wprowadziliśmy dwie nowe serie płynów do obróbki skrawaniem: płyny obróbkowe mieszalne z wodą na bazie technologii XBB oraz Techniclean XBC – nasz asortyment przemysłowych środków myjących. Ponadto opracowaliśmy Castrol SmartControl, aby pomóc w monitorowaniu kluczowych parametrów w procesie obróbki skrawaniem oraz system dozowania Castrol SmartBlend.

Kluczowe zalety nowego asortymentu płynów do obróbki skrawaniem firmy Castrol:

● Castrol Hysol XBB i Castrol Alusol XBB są pomocne inżynierom zajmującym się obróbką skrawaniem: poprawiają produktywność, wydajność i bezpieczeństwo za rozsądną cenę.

● W technologii XBB stosuje się bufor chemiczny podwójnego działania, który jest odporny na zmiany pH pochodzącą od aktywności mikroorganizmów, co poprawia wydajność obróbki przez ograniczenie konieczności drogiego uzupełniania, wydłużenie okresu eksploatacji, zwiększenie wydajności produkcji, zmniejszenie kosztów i wydłużenie żywotności płynu.

● Castrol Techniclean XBC odzwierciedla kompleksowe podejścia do procesu: zużyty środek myjący może być wykorzystany jako kompatybilne chłodziwo obróbcze, co znacznie ogranicza zużycie wody. W ten sposób to, co byłoby odpadem, staje się zasobem i ogranicza koszty operacyjne obróbki skrawaniem oraz procesów mycia komponentów.

Skuteczna cyfryzacja przemysłowych procesów produkcji obejmuje monitorowanie i archiwizowanie coraz większej liczby danych o parametrach pracy. Chociaż digitalizacja jest wykorzystywana przede wszystkim w głównych procesach produkcyjnych, może również wspierać funkcje pomocnicze, takie jak gospodarka płynami obróbczymi. W tego typu zastosowaniach na pierwszy plan wysuwają się systemy monitorowania chłodziw Castrol SmartControl i dozowania Castrol SmartBlend. Korzyści z automatycznego monitorowania są następujące:

● spójniejszy i wydajniejszy proces obróbki;

● powtarzalna jakość produktu;

● obniżone zużycie chłodziwa;

● mniej ingerencji człowieka;

● większe bezpieczeństwo;

● ciągłe monitorowanie stężenia pH, przewodności, temperatury i natężenia przepływu – kluczowych parametrów w procesach obróbki skrawaniem – oraz opcjonalnie zawartości azotynów.

Dane są gromadzone w czasie rzeczywistym i mogą być wyświetlane na dużym wyświetlaczu TFT bądź przesyłane do zewnętrznych jednostek sterujących. System może również komunikować się z Castrol SmartBlend lub innym kompatybilnym systemem dozowania, aby zautomatyzować zarządzanie płynami do obróbki skrawaniem i zagwarantować, że zawsze są one w optymalnym stanie. Połączenie tych systemów daje kompleksowe rozwiązanie do monitorowania systemu centralnego i zarządzania nim.

Zalety stosowana urządzenia dozującego Castrol SmartBlend są następujące:

● pełna kompatybilność z Castrol SmartControl, elektroniczna regulacja dozowanego chłodziwa w zakresie 0–10%;

● archwizacja zużycia wody i koncentratu;

● łatwość montażu i podłączenia;

● manualne dozowanie w przypadku braku komunikacji z Castrol SmartControl.

Dziękujemy za zainteresowanie białą księgą!

Kliknij przycisk, aby pobrać ją bezpłatnie.