3M przejął firmę Hörnell International, globalnego dostawcę sprzętu ochronnego stosowanego w spawalnictwie

  Firma 3M poinformowała o finalizacji procesu przejęcia szwedzkiej firmy Hörnell International, globalnego dostawcy sprzętu ochronnego stosowanego w spawalnictwie. Umowa obejmuje również przejęcie znaków towarowych i patentów dotyczących sprzętu Hörnell. Wartość transakcji to 750 mln SEK (około 100 mln USD) w gotówce, z uwzględnieniem przejęcia zadłużenia.

  „Połączenie produktów i technologii firmy Hörnell, służących do ochrony oczu, twarzy i dróg oddechowych spawaczy, z gamą naszych produktów do ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pozwoli rozszerzyć działalność i przyspieszy rozwój 3M na globalnym rynku produktów ochronnych” – powiedział Mike Kelly, wiceprezes Działu Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Środowiska Naturalnego (Occupational Health and Environmental Safety Division) 3M.

  Hełmy spawalnicze firmy Hörnell wyposażone w filtr samościemniający (Auto-Darkening Filter – ADF) marki Speedglas oraz sprzęt do ochrony dróg oddechowych marki Adflo rozszerzają ofertę firmy 3M i zwiększają jej dostęp do tego szybko rozwijającego się segmentu branży spawalniczej. Filtry samościemniające rozpoznają światło łuku spawalniczego i praktycznie natychmiast zmniejszają natężenie światła docierającego do oczu spawacza, filtrując szkodliwe dla wzroku promienie podczerwone i ultrafioletowe. Popyt na hełmy z filtrem samościemniającym stale rośnie, gdyż branża spawalnicza poszukuje nowych technologii zwiększających bezpieczeństwo i produktywność spawaczy.

  3M już od wielu lat udostępnia klientom nowoczesne technologie i rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo osobiste i produktywność pracowników. Firma jest uznanym liderem w dziedzinie osobistego sprzętu ochronnego na obsługiwanych rynkach, w tym w branży pierwszej pomocy, produkcji przemysłowej, motoryzacyjnej, budowy statków, wojskowej oraz klientów indywidualnych. Produkty i technologie firmy Hörnell stanowią dopełnienie oferty osobistego sprzętu ochronnego firmy 3M, obejmującej respiratory, nauszniki ochronne, sprzęt do ochrony głowy, oczu i twarzy, a także materiały odblaskowe do ubrań ochronnych oraz materiały do izolacji termicznej i akustycznej.

  Informacje o firmie Hörnell International:

  Hörnell to firma dostarczająca osobisty sprzęt ochronny dla spawaczy, w tym samościemniające filtry Speedglas, urządzenia do ochrony układu oddechowego marki Adflo i inne nowatorskie rozwiązania. Firma zatrudnia 215 pracowników, a jej obroty wynoszą 49 mln USD. Siedziba Hörnell International mieści się w Gagnef (Szwecja). Przez ostatnie osiem lat firma Hörnell International była własnością jej założyciela, dr. Ake’a Hörnella oraz prywatnych funduszy inwestycyjnych: 3i Group (Wielka Brytania) reprezentowanej przez Accent Equity Partners (Szwecja) i Skandia Investment (Szwecja) reprezentowanej przez Priveq Partners (Szwecja). W Polsce firma Hörnell posiada biuro w Gdańsku.