ASTOR został uhonorowany tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł”. Wyróżnienie to przyznaje Grupa PTWP wraz z redakcją Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł. Laureaci otrzymują tytuł za konkretne działania, które zmieniają oblicze polskiej gospodarki. Są to firmy, instytucje, osoby publiczne, które miały największy wpływ na przemiany ekonomiczne w mijającym roku. Na uroczystej gali spotkali się politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele koncernów inwestujących w Polsce.
W uzasadnieniu werdyktu jury podkreśliło fakt, że w ciągu kilkunastu lat ASTOR przeszedł drogę od rodzinnej firmy, wydeptującej ścieżki rynku od zera, do uznanego dostawcy systemów, lidera w swojej branży. Wszystko dzięki dostosowanej do potrzeb przemysłu strategii. Jej nowatorstwo polegało na dostawach samego oprogramowania dla już funkcjonujących w zakładach urządzeń, którego wdrożeniami zajmują się firmy partnerskie – integratorzy.
Tym samym ASTOR złamał tradycyjny model dostawców zagranicznych, którzy oferowali w dziedzinie automatyki kompleksowe usługi (sprzedaż wiązaną). Kolejną przewagą konkurencyjną spółki jest dostarczanie produktów wraz ze wsparciem technicznym oraz otwartością na dzielenie się wiedzą. Firma wielokrotnie ustanawiała standardy jakości instrukcji dla użytkowników i tłumaczeń oprogramowania na język polski – podkreśliła kapituła konkursu.
Przychody spółki wynoszą 35 mln zł i rosną każdego roku o około 20 procent. Firmie udało się przetrwać na rynku mimo wahań koniunktury i coraz silniejszej zagranicznej konkurencji. ASTOR zyskał uznanie klientów, partnerów i konkurentów.
Od kilku lat ASTOR oferuje roboty przemysłowe promując tym samym nie tylko najnowsze technologie, ale i świadomość, że bez automatyzacji produkcji trudno będzie sprostać globalnej konkurencji i rozwijać przedsiębiorstwa.
Spółka ASTOR od blisko 20 lat zaopatruje przedsiębiorstwa w systemy sterowania, oprogramowanie do zarządzania produkcją i roboty przemysłowe. Jest przedstawicielem na Polskę takich marek jak GE Fanuc, Wonderware i Kawasaki.